Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

7.12.2019
sobota

Podwyżki dla nauczycieli rujnują gminę

7 grudnia 2019, sobota,

W kolejce do lekarza wpadł mi w ręce Biuletyn Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Przeczytałem w nim, że Rada Miejska podjęła decyzję o likwidacji dopłat za wywóz śmieci. Wszystko przez podwyżki dla nauczycieli.

W Biuletynie czytamy:

„Dotychczas gmina starała się łagodzić skutki podwyżek, dopłacając do kosztów wywozu śmieci. Tylko w tym roku będzie to aż 2,5 mln zł. Jednak w sytuacji uszczuplenia dochodów gminy z tytułu podwyżek dla nauczycieli i płacy minimalnej nie jest to już dalej możliwe”.

A zatem droższe opłaty za wywóz śmieci to wina belfrów.

W przychodni zwykle narzeka się na lekarzy. Tym razem całą niechęć skupili na sobie nauczyciele. Co mówiono, nie da się powtórzyć na tym blogu. Pocieszam się, że mówili to ludzie chorzy, wielu z wysoką gorączką, zżerani przez wirusy i bakterie. Choroba robi z ludzi egoistów. Moje jest najważniejsze. Może jak wyzdrowieją, spojrzą na nauczycieli łagodniejszym okiem. Czy naprawdę to wina belfrów?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 25

Dodaj komentarz »
 1. Z drugiej strony znak czasu. Ludzie wolą dopłatę do śmieci niż podwyżkę dla nauczycieli.
  Wyleczony z idei? Twardo walczyć o swoje.

 2. W psychologii takie uzasadnienie własnego postępowania nazywa się „projekcją”. Rada Miasta ustami swoich przedstawicieli chciała powiedzieć : „My tacy nie jesteśmy”. My tego nie akceptujemy, ale musimy to zrobić, bo ……….
  A przecież można było napisać prawdziwy powód. Ale po co się narażać – obywatelom czy partii rządzącej. Obywatelom – że nie uwierzą, partii rządzącej – ta prawda by tę partię zabolała i mógłby nastąpić odwet.
  „W przychodni zwykle narzeka się na lekarzy. Tym razem całą niechęć skupili na sobie nauczyciele. Co mówiono, nie da się powtórzyć na tym blogu. Pocieszam się, że mówili to ludzie chorzy, wielu z wysoką gorączką, zżerani przez wirusy i bakterie.”
  I o to chodziło. Znowu Rada miasta może spać spokojnie. Do następnej projekcji.

 3. Odpiwiadam na pytanie kończące wpis pana Dariusza.
  Tak, to jest wina belfrów. Wiosną był masowy protest nauczycieli. Mieliśmy złoty róg. Protest został zawieszony, czyli przybrał pozę dziewicy szepczącej:,, I chciałabym, i boję się,,. Bo jakże inaczej określić włoską formę strajku?
  Zgubiliśmy złoty róg. Co ja wypisuję!!
  Wyrzucono go. Rządzący nim odtrąbili swoje przedwyborcze zwycięstwo. Został nam się,, ino sznur,,
  I tym sznurem dostajemy po dupie. Przykład takiego dupobicia opisał Gospodarz.
  Brak wiosennej, belferskiej solidarności, konsekwencji, uległość związkowych wodzów…. Czy jeszcze trzeba ciągnąć litanię błędów???
  Gdyby nie sierpniowy protest,, Solidarności wiele lat temu, tkwilibyśmy w siermiężnym ustroju. Nasz, kulawy, sprawił, że funkcjonujemy na głodowych pensjach w niedofinansowanej oświacie, kręcąc się w chocholim tańcu, tym odwiecznym polskim krzykiem mody. Stale, kurwa, (co wrażliwych, przepraszam) bardzo aktualnym.
  Uważam, że argumenty przeciwne mojemu wywodowi można porównać do zawracania kijem Wisły.
  I nie piszmy, panie Dariuszu, jak jest. Każdy z nas to widzi, wie i czuje to na własnej skórze
  Skupmy się na kwestii, jak ten chory, tonący okręt polskiej oświaty ratować.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. ,, Mówię, bom smutny i sam pełen winy,,
  Ten fragment z utworu Słowackiego niech będzie komentarzem poniższej refleksji.
  Otóż przeglądając zeszyty uczniów, którym próbuje korepetycjami otworzyć wrota wiedzy, szukam adnotacji o,, Weselu,, I co widzę :,, sążniste dyktanda, kto był kim w tym dramacie(znajomość nazwisk niezbędna), notki o kompozycji dramatu, dialektyzacji, sztampowe, dyktowane oceny chłopów, inteligencji,,.
  Brak śladu powiązania utworu z naszymi współczesnymi realiami. Gdy o to pytam moich milusińskich to oni, pisząc frazą Wałęsy,, ani be, ani me, ani kukuryku,,
  A więc takie mają być te Rzeczypospolite?
  Jakie to młodzieży na lekcjach polskiego jest chowanie?
  Może doczekam się na tym blogu na ten temat jakiegoś belferskiego głosu??

 6. Zamiast napisać cyt.”Za cały rok 2018 Gmina Aleksandrów Łódzki
  powinna otrzymać wyższą subwencję oświatową o kwotę 1 884 807 złotych, a otrzymała jedynie połowę należnych środków. Mimo takiego działania MEN, Gmina była obowiązana przekazać do placówek 100 procent środków wynikających ze zwiększenia zadań. Z powyższego wynika, że tylko z tego powodu samorząd musiał wyasygnować dodatkowe ponad 900 000 złotych na zadania edukacyjne.”
  A wystarczyło napisać, że to wina Tuska!
  Swoją drogą to ciekawe jak długo wszelakiej maści,, rządzący,, będą robili z nas kretynów?

 7. Zwracam uwagę na to, Gospodarz lekko tu konfabuluje, bowiem rzeczony biuletyn jasno wskazuje na to, że wina za podwyżkę opłaty śmieciowej leży nie tylko po stronie nauczycieli, ale i woźnych oraz tych urzędniczek (żeńskie końcówki obowiązkowe!) urzędów gminno-powiatowych, które śmiały w tym roku zarabiać poniżej 2600 brutto.

  Proponuję zaproponować władzom Aleksandrowa przegłosowanie uchwały, w której opodatkują szczęśliwych posiadaczy kupnu totalizatora trzynastoemerytalnego podwójną opłatą śmieciową.

 8. Tylko 16% nauczycieli WDŻ to zawodowcy, reszta to historycy, katechetki itp. po jakimś szkoleniu u księdza.

  – Usłyszałam, że od tabletek rosną wąsy i rodzą się zdeformowane dzieci, więc lepiej wypić szklankę wody. Prezerwatywy miały mikropory, więc przed niczym nie zabezpieczały. Katechetka opowiadała też, jak nieuważna dziewczyna z Japonii zaszła w ciążę z deską klozetową, na której jakiś zbok zostawił nasienie. Więc można zajść w ciążę, będąc dziewicą!

  – W podstawówce na WDŻ dowiedziałam się, że do 25. roku życia nie wolno nosić tamponów. Pierwsze kupiłam na drugim roku studiów, bo wychowałam się bez mamy. Uczyłam się o nich z YouTube’a.

  – Usłyszałam w gimnazjum, że męskie nasienie w łonie kobiety zapobiega zachorowaniu na raka. Dlatego nie powinniśmy używać prezerwatyw.

  – W gimnazjum uczyła nas nauczycielka muzyki. Gdy musiała korzystać z pomocy dydaktycznych, było jej wstyd. Raz musiała nam puścić bajkę o tym, jak dziewczyna uprawiała seks ze swoim chłopakiem i Bóg ją za to ukarał ciążą. Były tam jakieś piosenki religijne, że seks po ślubie, bo inaczej kara boska. A nauczycielka, mimo programu, bardzo starała się nauczyć nas tolerancji. Gdy w podręczniku do WDŻ stało, że homoseksualizm to choroba, tłumaczyła, że to nieprawda, bo to są normalni ludzie, których należy akceptować i nie ma z czego ich leczyć. Nie demonizowała prezerwatyw, chociaż w książce czytaliśmy, że tylko kalendarzyk działa i po ślubie. Szkoda mi jej, bo starała się, a podstawa programowa rzucała jej kłody pod nogi.

  Najbardziej interesuje mnie ostatni przypadek. Czy o nauczycielka wybiera podręcznik czy też nauczycielce ktoś wybiera podręcznik? Naprawdę jeśli w podręczniku napisano, że 2+2 = 5, to nauczyciel ma tego wymagać od uczniów? Czym rok szkolny 2018/2019 różni się od roku 1974/1975 z ówczesnym uwielbieniem przewodniej roli Partii? Podmianą doktryny i elektronicznym dziennikiem pudrującym wrzód obskurantyzmu?

 9. Obiecałem, że NIE będę tu pisać, ale się nie da dotrzymać słowa!

  Po prostu, to, co wypisujecie, nie mieści się w pale.

  Przejrzałem kilka dokumentów, wynika z nich, że Aleksandrów Kujawski (Gmina, władza samorządowa), zgodnie z ich Uchwałą, za segregowane każe płacić (od osoby) 10, 50 zł., a niesegregowane – 21 zł. Mieszkańców jest 11 000. Władza dopłaca 2 500 000. Na pierwszy rzut oka widać, że ceny już w Uchwale ze styczna 2018 (która nadal u nich obowiązuje) powinny być odpowiednio: 20 zł., 30 zł. To byłyby ceny realne i – co najważniejsze: niezbyt duże. Co to jest 20 zł od osoby za swoje segregowane śmieci? Ba, realna cena wymusiłaby na mieszkańcach rozsądną gospodarkę własnymi śmieciami, ale skoro dobra Gmina dopłaca, to jaki jest sens rozsądnie postępować?

  2018 to rok wyborów do samorządów gminnych…

  Sprzątaczki szkolne, przedszkolne, palaczy, woźnych traktuje się strasznie, gorzej niż was. Jak możecie patrzeć na to??? To przecież dzięki nim macie w szkole ciepło, czysto… Nawet nie mają swoich związków zawodowych…

  Jeżeli tu coś napiszę, to tylko w odniesieniu do takiego kitu oferowanego wam przez niektóre władze samorządowe.

 10. @Ontario
  Rzecz dotyczy Aleksandrowa Łódzkiego a piszesz o Aleksandrowie Kujawskim!
  Niezależnie od tego kit pozostaje kitem!

 11. Ontario, masz spojrzenie samorządowca, orientujesz się z kwestii budżetu, podczas posiedzeń komisji oświaty, której przewodniczysz, o ile mnie pamięć nie myli, wałkujecie projekty przedkładane przez skarbnika, słowem kolokwialnym pkreślając: jesteś w kursie. Myślę, że niejedną rozmowę przeprowadziłeś z wójtem o gminnej kasie.
  My natomiast mamy swoje pojrzenie, możemy się mylić,nie mamy jednego zdania wspólnego, więc się nie denerwuj.
  Pochodzimy z różnych parafii, a na to jest blog, by prezentować i komentować.
  Doceniając Twoje poglądy, łączę uścisk dłoni.
  Acha, byłbym zapomniał. Czytając początek Twojego wpisu, przypomniała mi się dyskusja w męskim gronie na temat realiów polityczno-towarzyskich. Był z nami nasz kolega, poseł. Co ten nam naopowiadał…. Nieomal nie nadążyliśmy z zamawianiem kolejnych butelek, aby to strawić. A na niewykształciuchów nie trafiło, bo każdy z nas miał trochę wyższe wykształcenie niż solidna szkoła podstawowa

 12. @Gospodarz
  Czy przy następnych podwyżkach dla nauczycieli władze Aleksandrowa odpowiednio odbiorą mieszkańcom dodatek do benzyny, dżemów, wędlin, opłat telefonicznych, wczasów zagranicznych, zakupów odzieży, etc. ?
  To chyba nawet jest niezbyt zgodne z literą prawa.
  Wywóz śmieci to lukratywny biznes, na całym świecie zwykle zarządzany przez grupy mafijne i skorumpowanych urzędników miejskich.

 13. Ino, 8 grudnia o godz. 8:57
  +10

  I jeszcze ode mnie cytat z mowy noblowskiej:

  [i]Czytanie jest dość skomplikowanym psychologicznym procesem percepcji. Upraszczając: najpierw najbardziej nieuchwytna treść jest konceptualizowana i werbalizowana, zamieniana w znaki i symbole, a potem następuje jej „odkodowanie” na powrót z języka na doświadczenie. Wymaga to pewnej kompetencji intelektualnej. A przede wszystkim wymaga uwagi i skupienia, umiejętności coraz rzadszych w dzisiejszym, skrajnie rozpraszającym świecie.[/i]

  Może spróbuj omówić ten cytat z uczniami? Może jakoś uda im się przynajmniej zrozumieć, dlaczego oni gremialnie nie rozumieją Wesela, póki nie przeczytają jakiegoś opisu ze ściąga.pl, a już na pewno nie rozumieją go tak jak osoba dorosła i wykształcona, a przede wszystkim, że to kodowanie i odkodowywanie nie jest ani jednoznaczne, ani bezstratne. Uświadom to zwłaszcza uczniom klas mat-fiz-chem-info-biol, których szkolna konstrukcja psychiczna opiera się na schemacie „każde pytanie ma dokładnie jedną poprawną odpowiedź”.

 14. Ale znalazłem temat rozprawki!

  Opierając się na powyższym cytacie (i koniecznie innych wytworach kultury, inaczej to nie jest rozprawka szkolna) odpowiedz na pytanie, czy kulturę, w tym lektury, muzykę, sztukę, można traktować jak język obcy?

 15. janadam48
  8 grudnia o godz. 13:05 270466

  Dziękuję za sprostowanie.

  Moja pomyłka jest jednak nieistotna, bo Aleksandrów Łódzki w 2018 miał prawie podobnie jak Kujawski: za segregowane 13, niesegregowane – 22. Dopłacał 2 500 000. Teraz (o czym przeczytałem przed chwilą) urealnili stawkę: segregowane 20, 90 zł, niesegregowane 41, 80 zł.

  Gmina nie powinna dopłacać do odpadów, powinna być wyłącznie pośrednikiem w zbieraniu opłat i przekazywaniu ich Operatorowi i Wysypisku, za pośrednictwo może pobierać opłatę (przecież zatrudnia kogoś do tego zadania). Ceny muszą być realne, adekwatne.

  Gminy wciskają kit nie do wyobrażenia, ta ulotka to jaskrawy dowód robienia wody z mózgu.

 16. Ino
  8 grudnia o godz. 13:57 270467

  Toteż zdecydowałem się jednak napisać, choć obiecałem, że koniec moich wpisów.

  Po porostu, Gminy robią wyborcom wodę z mózgu. W tym przypadku (odpady komunalne) znalazły sobie chłopca do bicia: nauczycieli i sprzątaczki…

 17. Płynna, dziękuję za podrzucenie tematu rozprawki odnośnie kultury.
  Jednakże będzie on zawężony do przejawu kultury objawiającego się w punktualności.
  Tekst kultury do obowiązkowego wykorzystania przy pisaniu wypracowania załączam:
  https://m-demotywatory-pl.cdn.ampproject.org/v/s/m.demotywatory.pl/amp/4962857?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&usqp=mq331AQCKAE%3D#aoh=15758350884364&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fdemotywatory.pl%2F4962857%2FNa-Mikolaja-nie-czekajcie-Troche-go-zatrzymalam

 18. Wielka nadzieja białych zakłada partię, uwaga: chadecką. Wygra nie wygra, woda w kranach będzie zimniejsza.

 19. Czy przy następnych podwyżkach dla nauczycieli władze Aleksandrowa odpowiednio odbiorą mieszkańcom dodatek do benzyny, dżemów, wędlin, opłat telefonicznych, wczasów zagranicznych, zakupów odzieży, etc. ?
  To chyba nawet jest niezbyt zgodne z literą prawa.
  Wywóz śmieci to lukratywny biznes, na całym świecie zwykle zarządzany przez grupy mafijne i skorumpowanych urzędników miejskich.

 20. @Ino
  A kiedyś pewna księżna pisała o „niezatapialnym okręcie polskiej oświaty” … 😉

 21. Belferxxx, ta pewna księżna nie jest z mojej bajki. A nasz okręt oświaty, używając narracji marynarzy, można porównać do łajby opisanej przez Piotra Skargę w jednym z kazań sejmowych, a posłowie i tak głusi byli i autora,, Pana Tadeusza,, który w sonecie,, Burza,, doskonale odzwierciedlił stan, w którym nasz statek się znalazł.
  Belferxxx, a ta księżna, ładna chociaż była???

 22. @Ino
  Nazywała się Anna Radziwiłł … 😉

 23. Ona dla mnie była autorytetem. Wiele w życiu przeszła, była praktykiem, uczyła na,, zesłaniu,, w szkole dla dorosłych, miała wizję oświaty. Dzisiejszy minister mógłby się na niej wzorować. Ale on ma innych bogów.
  Tak więc, sp. pani Anna Radziwił j. est z mojej bajki. Dziękuję za przypomnienie. tej wielkiej, lecz skromnej postaci

 24. @belferxxxx @Ino
  A religia w szkołach?

 25. @płynnarzeczywistość

  Moi uczniowie nazywali WDŻ „Religią na poziomie rozszerzonym”

 26. @KC
  Ja tylko pisałem o jej tekście i podałem Ino autora … 😉
  Ale, o ile pamiętam, ona uważała, że to samemu kościołowi zaszkodzi … Skądinąd ją znałem osobiście – z moją macochą chodziła d szkoły, jej siostra nawet do jednej klasy. Nie zgadzałem się z nią w kwestii „reformy”Handkego – ona była entuzjastką – przynajmniej robiła takie wrażenie, ale to był, zdaje się jeden z warunków wejścia do UE i ona kiedyś zasugerowała, za klasykiem, „nie chcę, ale muszę” … 😉

css.php