Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

7.10.2019
poniedziałek

Wielki szczęściarz – Nauczyciel Roku 2019

7 października 2019, poniedziałek,

Jutro na Zamku Królewskim w Warszawie zostanie wybrany Nauczyciel Roku 2019. Będę na tej uroczystości pełnił funkcję Kopertowego. Będę trzymał kopertę, w której zawarta jest informacja o zwycięzcy konkursu. Inny członek jury wygłosi mowę (info o gali tutaj).

Kiedy powiedziałem uczniom, że nie będzie mnie we wtorek w szkole i zastępstw też nie będzie, wiwatom nie było końca. Jeszcze kilka takich wyjść i mogę zostać uznany za najbardziej kochanego belfra w szkole. Dobry nauczyciel daje czasem uczniom trochę szczęścia – choruje, wychodzi na szkolenia, bierze udział w jakichś uroczystościach, spóźnia się na lekcję. Uczniowie przepraszali mnie potem za ten spontaniczny wybuch radości, ale powiedziałem, żeby nie przepraszali. Aby relacje między nami były udane, trzeba czasem od siebie odpocząć.

Jeżdżę na uroczystą galę Konkursu Nauczyciel Roku od wielu lat. Kiedy wracam do swojej szkoły, koleżanki i koledzy pytają, co takiego szczególnego zrobił zwycięzca bądź zwyciężczyni. Jest w tym pytaniu jakiś zarzut. Osiągnięcia zawodowe przecież ma każdy. Sukcesami wychowanków także niejeden nauczyciel może się pochwalić. Wielu to chodzące legendy, a jednak to wszystko mało.

Nauczyciel Roku jest jeszcze szczęściarzem, innym też daje szczęście. Jutro na Zamku Królewskim zbiorą się wszyscy lub prawie wszyscy szczęściarze z poprzednich lat. Niesamowicie fajni ludzie. Kilka godzin w towarzystwie tych szczęściarzy i człowiek też robi się szczęśliwy. I to właśnie czują ich uczniowie. Moi na razie są szczęśliwi, jak mnie nie ma. Dobre i to.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. @Gospodarz
  Czysta fikcja i realizacja zamówień marketingowych różnych „wujów”. Kiedyś za Hall z najlepszym polskim nauczycielem fizyki Markiem Golką o wielkich, również międzynarodowych, sukcesach wygrała nikomu nieznana niejaka pani (i dziś i wtedy nikomu nieznana z niczego!) Konatkiewicz, dyrektorka prywatnej szkółki. No ale wtedy Hall takie szkółki promowała, więc wynik MUSIAŁ być taki! Golka nauczycielem roku został później i tak, ale co się impreza i organizatorzy skompromitowali, to ich … 😉 W zeszłym roku za to zrealizowano zamówienie marketingowe na promocję LGBT+ … 😉

 2. Wielkim szczęściarzem roku 2019 jest Sochaczew:

  Niedawno media obiegła informacja o niepublicznym technikum w Sochaczewie. Z braku chętnych miało zrezygnować z religii, a katechetę zwolnić. Szkoła nie odpowiedziała na nasze pytania. Na portalu tusochaczew.pl dyrektor Łukasz Wójcikowski wyjaśniał, że po zebraniach z rodzicami okazało się, że religia jednak będzie, dla 30 z 210 uczniów szkoły. Mówił też, że katecheza „wkrótce wyprowadzi się sama” ze szkół. – Dzieci same rezygnują, zamiast być o dwie godziny dłużej w szkole, wolą mieć ten czas dla siebie – powiedział lokalnemu portalowi.

 3. @Gospodarz
  Może też się pojawic wysyp lokalnych festiwali na nauczyciela najgorszego 🙂
  Poniżej link z GW
  http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25270429,wydaje-900-zl-miesiecznie-na-korepetycje-corka-miala-prawie.html#S.zajawka_magazynowa-K.C-B.4-L.1.maly

 4. Nauczyciel Nauczycielką!

css.php