Dlaczego strajkują renomowane licea?

Nauczyciele renomowanego liceum, słynnego Kopra, najstarszej i najlepszej szkoły średniej w Łodzi, wyjaśniają, dlaczego strajkują. List można przeczytać na stronie 1 LO (zobacz tutaj).

Koleżankom i kolegom z Jedynki można pozazdrościć sukcesów (prezentacja placówki tutaj). Sukcesy ich uczniów zwalają z nóg. I tak jest od lat – szkoła wypracowała sobie renomę – marzenie (potop olimpijczyków tutaj). Co z tego, skoro ten sukces nie przekłada się ani na wyższe zarobki, ani na większą samodzielność placówki. Nędza i poddaństwo dopada wszystkich belfrów jednakowo. Polskie państwo po prostu nie lubi nauczycieli, jednakowo źle traktuje wszystkich.

Można mieć sukcesy w pracy z uczniami wielkie jak Himalaje. Można być zaangażowanym nauczycielem aż po sam Mont Everest. Można być mistrzem w zawodzie, a i tak będzie się traktowanym przez rząd jak nierób, obibok, darmozjad, głupek i miernota. Dobrym nauczycielem w tym kraju może być tylko martwa kukła, która daje sobą pomiatać i nie ma szacunku do siebie. Nauczyciele z Jedynki są w Polsce bezużytecznym ciężarem ziemi, ponieważ są belframi.

Wy wszyscy, którzy obrażacie polskich nauczycieli, nie zapominajcie, że obrażacie mistrzów. Poszturchiwanie nauczyciela dodaje wam towarzyskiego blasku. Cieszycie się, że możecie pognębić elitę tego kraju. Nawet nie rozumiecie, jaką krzywdę wyrządzacie polskim dzieciom i polskiej młodzieży, jak podli jesteście, zatruwając dziecięce serca niechęcią do nauczycieli. Rzucacie obelgi na mistrzów i czynicie ten kraj skarlałym. Skowyczcie dalej przeciwko nauczycielom i niszczcie najlepszych z najlepszych.