Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

19.05.2008
poniedziałek

Wiesława Zewald kuratorem

19 maja 2008, poniedziałek,

W polskiej oświacie horrorshow, a w łódzkiej dobra nowina. Wiesława Zewald wygrała konkurs i została łódzkim kuratorem oświaty. W Łodzi jest osobą bardzo znaną i cenioną. Trzykrotnie nominowana do tytułu „Łodzianka Roku” (1996, 1999, 2001). Można powiedzieć, że przechodzi drogę od „pucybuta” (zaczynała jako nauczyciel chemii w szkole podstawowej) do „milionera”. To znaczy bycie „milionerem” w oświacie jest jeszcze przed nią, nie sądzę bowiem, aby dzisiejszy awans był szczytem jej kariery. Przypomnę, że dyrektorowała łódzkiej Jedynce (Kopernik – jedna z najlepszych szkół w kraju), szefowała OKE (pozbawiona stanowiska przez Giertycha). Życzę Pani Zewald jak najlepiej i szczerze cieszę się, że to ona została kuratorem. Martwi mnie jednak, że długo w kuratorium miejsca nie zagrzeje. Jak zwykle za bardzo przysłuży się instytucji, w której pracuje, co się komuś ważnemu w stolicy nie spodoba i Wiesława Zewald zacznie mieć kłopoty. Takie bowiem nastały czasy, że jak ktoś chce długo dyrektorować, to powinien przycupnąć w kąciku i udawać, że go nie ma. Nowa kurator do takich osób nie należy. Pani Zewald zawsze było pełno w Łodzi i to w najlepszym znaczeniu tego słowa. Gratuluję łódzkim władzom dobrego wyboru. W poprzednich latach próżno było szukać kuratorium na łódzkiej mapie oświatowej. Niby istniało, ale tak, jakby go wcale nie było. Prawdopodobnie w najbliższym czasie dla zasady z jakiegoś powodu pogrymaszę, ale ogólnie się cieszę.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. >?Ilu etatowych polonistów zatrudnia OKE w Łodzi?? odpowiadam jak polonista historykowi: ?Było ich trzech, w każdym z nich inna krew, ale jeden przyświecał im cel?. <
  To Pańskie slowa przy temacie dymisji Legutki.OKE w Lodzi rządzila przecież tak zachwalana przez Pana powyżej W.Zewald.
  I to ona tych polonistów zatrudniala bo przecież szefem OKE przestala być jakiś rok temu(może 1,5).Jak Pan tę sprzeczność wyjasni;-))))))))))))))))

 2. Pani Danko,
  co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Poza tym nie wydaje mi się, aby coś było. Jeśli się mylę, proszę o sygnały. W każdym razie teraz będzie wiele okazji, aby pisać o Wiesławie Zewald w roli kuratora. Nie ma sensu zaś rozdrapywać przeszłości i szukać dziury w całym.
  Pozdrawiam
  DCH

 3. Niestety źle się tylko stało że Maria Magdziarz wróciła na stołek. Jakby nie było innych dobrych pedagogów….

 4. Przesada w tych Ach! i Och! na temat obecnej kuratorki WZ.
  Jakie sukcesy? Dzięki Niej???
  LO „Kopernik” odnosić zaczyna sukcesy po jej odejściu, to praca i zasługa wspaniałych nauczycieli tam zatrudnionych od wielu lat, z dużym doświadczeniem.
  Dobrze, że w OKE nie była zbyt długo, bo narobiłaby więcej bałaganu.
  A Kuratorium? Lepiej do likwidacji niż z nią! Po co w ogóle takie instytucje? Czy one mają jeszcze jakiś autorytet? Kompromitacja!

css.php