Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

20.05.2008
wtorek

Minister edukacji w Łodzi

20 maja 2008, wtorek,

Katarzyna Hall przyjeżdża do Łodzi, aby porozmawiać o zmianach w edukacji. Na stronie MEN znajduje się harmonogram debat, jakie są organizowane w całym kraju. Ktoś naiwny mógłby pomyśleć, że minister edukacji jest otwarta na dialog ze środowiskiem nauczycielskim. Jednak na stronie MEN nie ma najważniejszej informacji, a mianowicie, że na spotkanie wejdą tylko osoby mające specjalne zaproszenia. Niestety, nauczycieli na tym spotkaniu prawie nie będzie. Zaproszeni bowiem zostali samorządowcy, dyrektorzy szkół i inni urzędnicy. Jeśli Hall spotyka się z nauczycielami, to chyba tylko z byłymi. Do obecnych ma uraz.

Nauczyciele jednak pojawią się przed budynkiem Instytutu Europejskiego (ul. Piotrkowska 262/ 264), jutro między 11 a 12, aby gwizdami powitać szanownego gościa, a potem pocałują klamkę i pogryzą z wściekłości szczelnie zamknięte drzwi. W szkołach nie ma żadnej informacji o tym, że przyjeżdża do Łodzi tak ważna persona. A przecież z każdej szkoły powinien zostać wytypowany przedstawiciel rady pedagogicznej, który wypowiedziałby się w imieniu koleżanek i kolegów. Obecności dyrekcji szkół nie liczę, bo przecież dyrekcja nie ugryzie ręki, która ją karmi. Niechby któryś z dyrektorów powiedział, co myśli, a zostałby szybko przeczołgany. Na spotkaniu można będzie albo milczeć, albo chwalić. Nauczyciele mogą swoje głosy wysłać drogą internetową. Nie wierzę, aby ktokolwiek zapoznał się z naszymi głosami, skoro minister nie chce się z nami spotkać. Farsa, zamiast dialogu społecznego. Jak minister chce rozmawiać z urzędnikami, to niech ich wezwie na dywanik, a nie urządza sobie pielgrzymkę po Polsce na koszt podatników.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 12

Dodaj komentarz »
 1. A taka oświecona miała być, i swoja, i otwarta na dobre rozwiązania… Co za żenada. Czyżby woda sodowa do głowy uderzyła? A może po prostu nasza pani minister niczego konkretnego i dobrego jednocześnie zaoferować nam nie może, wiec najzwyczajniej w świecie pozoruje działania. I oczywiście to, że się chowa po kątach przed szeregowymi nauczycielami odczytuję jako brak profesjonalizmu. Ba, jako próbę wyrolowania nas! Pożyjemy, zobaczymy. Jak nas do tej pory na pysk nie wyrzucą za…strajkowanie:)

 2. A tak przy okazji – czy nie zechciałby Pan Gospodarzu, skomentować pewnego tekstu. Ciekawa jestem ogromnie Twej opinii na opisywany temat. Pozdrawiam.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5224188.html

 3. Agask,
  skomentuję ten tekst Markowskiego, ale już jutro, gdyż dziś na pysk padam po 12 godzinach pracy (egzaminowałem).
  Pozdrawiam
  DCH

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Z góry dziękuję! Czekam już teraz niecierpliwie. Pozdrawiam
  Agask

 6. Żadna strata,że Pan nie będzie na tym spotkaniu-zero dialogu i to świadomie.Scenariusz(ogólnopolski!) jest taki, że najpierw p.Hall wyglasza monolog pt.”Moja świetna reforma”, a potem uczestnicy w grupach pilnowanych przez wynajętych moderatorów żeby nie zbaczaly z tematu, będą(bez p.Hall) dyskutować na temat”Jak lepiej wdrozyć genialną reformę p.Hall”(w różnych aspektach).W tym czasie p.Hall spotyka się z dziennikarzami i na ich pytania odpowiada jak umie. Po czym wysluchuje na sali informacji o wynikach pracy grup i kończy monologiem „Moja swietna reforma”.Jeśli chce Pan jej jakieś pytanie zadać to najlepiej i najbezpieczniej(oni potem sekują „nieprawomyslnych”dyskutantów ) będzie się przebrać za dziennikarza;-))))))))

 7. Danka: dobre. Moja świetna reforma jest świetna na papierze dla laików. Podstawa programowa to moim zdaniem zupełnie zastępczy temat gdy szkoła dziurawa, przeludniona, z otepiałymi nauczycielami i coraz bardziej roszczeniowo nastawionym społeczeństwem

 8. Pani Minister w poniedziałek, 26 maja br bedzie w Poznaniu. Pani Kurator w piśmie adresowanym do nauczycieli, rodziców i uczniów zacheca do zapoznania się z propozycjami zmian w edukacji. Rozumiem, że planowane spotkanie (na stronie Kuratorium brak informacji o miejscu spotkania ) adresowane jest do wszystkich partnerów w szkole, w tym przede wszystkim do rodziców uczniów, bo to oni odpowiedzialni sa przecież za edukacje swych dzieci. Nic z tego. Wysłałam kilka dni temu zapytanie do organizatora, czyli kuratorium, czy mogę jako rodzic uczestniczyć w spotkaniu, prosiłam w pisanie mnie na liste uczestników. I nic. Cisza, dzisiaj dowiedziałam się, że jakieś szanse sa, bo wiele osób nie potwierdziło przybycia. Może się uda dostać na tajne spotkanie? Może ktoś wie gdzie będzie się odbywało? Może rodzice tak jak nauczyciele winni pojawić się przed budynkiem i zamanifestować?
  A właściwie, to nalezy jak najszybciej zabrać edukację naszych dzieci państwu, a przekazać ją we właściwe ręce czyli odpowiedzialnych rodziców tworzących szkoły prywatne i społeczne.
  Pozdrawiam nauczycieli, rodziców i uczniów.

 9. >A właściwie, to nalezy jak najszybciej zabrać edukację naszych dzieci państwu, a przekazać ją we właściwe ręce czyli odpowiedzialnych rodziców tworzących szkoły prywatne i społeczne.<
  I o to wlaśnie p.Hall chodzi – zniszczyć publiczne szkolnictwo,żeby pozbawić konkurencji prywatne wysokoplatne szkólki, takie jak jej wlasne.Wtedy nie będzie żadnej zapory dla czesnego i jeszcze dotacja państwowa, i o to chodzi;-))))))))))

 10. A już myślałem, że skończyły się czasy „konsultacji społecznych”. prawdziwe intencje władz odzwierciedlała pierwsza wersja strony konsultacji o nowej podstawie gdzie nawet nie proszono o dane zgłaszającego uwagi. Teraz o to się prosi, ale z tym samym skutkiem.
  Przez jakiś czas strona MENu nie przyjmowała uwag, w których użyto takich znaków jak: „”, ; / \ itp. Oczywiście, że uwag do autorów strony też nie można było zgłaszać (nie podali odnośnika).
  A tak na marginesie. Kto sprawuje nadzór nad CKE? Czy aby nie pani Minister?

 11. Co do uczestników debat. To święta prawda. Byłem na Debacie w ….. Nauczycieli jak na lekarstwo. Sami dyrektorzy, urzędnicy i pracownicy kuratorium. Zresztą czasu na dyskusję nie było. Inne wnioski wypracowane w grupach, a inne przedstawione na podsumowaniu debaty. Smutne, ale prawdziwe. Ale konsultacje były? Były!

 12. No i co?Dalo się p.Hall o coś zapytać czy,nie daj Boże, zdanie odrębne wyrazić???;-)))))))))))))))))

 13. Wiecie może na jakiej stronie są odpowiedzi do wczorajszego egzaminu zawodowego z gastronomii??? Proszę o odpowiedź

css.php