Nasza uczennica w filmie „Strefa interesów”

Do licznych sukcesów uczniów i uczennic mojego liceum dopisujemy rolę w oscarowym filmie „Strefa interesów”. Koleżankę szkolną córki Rudolfa Hössa Heidetraut zagrała Wiktoria Wiśniewska (pełna obsada filmu tutaj). Mam przyjemność być jej nauczycielem.

Kilka dni temu rzuciłem w szkole hasło, że powinniśmy w komplecie wybrać się na „Strefę interesów” do kina, aby podziwiać naszego człowieka w tej produkcji, od wczoraj już oscarowej. Do ludzi – tu robię prztyczka w nos szefostwu – chyba jednak nie dotarło, jaki byłby prawdziwy powód tej wyprawy. Oczywiście film jest ważny, ale gra naszej uczennicy jeszcze ważniejsza. 

Nie samą nauką żyje młodzież. Trzeba jej kibicować we wszelkich sukcesach. Na razie wielkie brawa biła swojej koleżance klasa. Były pytania, dobre rady, opinie, krytyczne uwagi, no i szczere pochwały. Młodzież wie, jak się zachować. Z nauczycielami bywa różnie, ale nie tracę nadziei, że i do nas wreszcie to dotrze. Bycie dumnym z uczniów i uczennic może przynieść więcej dobra niż przeprowadzenie tysiąca lekcji. Sukcesy, którymi chwali się szkoła, tutaj.