Łódzka Rada Uczniów będzie miała wpływ na edukację w mieście
W Łodzi powstał organ, który będzie miał wpływ na edukację w mieście. Hanna Zdanowska powołała 99-osobową radę uczniów. Młodzież będzie – jak powiedziała prezydent Łodzi – współdecydować o tym, co się dzieje w szkołach.
Jeśli młodzież podejdzie poważnie do swojego zadania, a Zdanowska dotrzyma słowa, możemy mieć niebawem rewolucję w łódzkich szkołach. Likwidacja prac domowych to tylko przedsmak zmian, jakie szykują uczniowie.
Oświata zmieni się i to będzie zasługa uczniów. Niebawem młodzież może wziąć sprawy szkolne w swoje ręce i wywrócić system do góry nogami. Jak na to powinni zareagować nauczyciele? Trzeba się cieszyć i wspierać. Belferski sprzeciw byłby strzałem w kolano, lepiej więc tego nie robić. Szczegóły tutaj.
Komentarze
Belferski sprzeciw bylby politycznie niepoprawny, zgodnie. Ale czy praktycznie tez nie? Az do strzalu w kolano niepoprawny? How about na poczatek strzal w maly palec lewej stopy?
Wydaje sie ze wiekszosc belferstwa naszego to konserwatywna wciaz spolecznosc. Chyba ze ostatnio sie POodmladzala znacznie. W przeciwienstwie do nas, blogowiczow co poniektorych
„Czy nauczyciel ma prawo zabronić picia i jedzenia na lekcji?
Absolutnie nie! Uczeń ma prawo realizować swoje podstawowe potrzeby, również podczas zajęć. Masz prawo pić na lekcji!”
Dalej, dalej, idźmy dalej w przekazie. I potem zerowe zdziwienie, że tak dużo dzieci/młodzieży ucieknie (za sprawą rodziców) do dobrych szkół prywatnych.
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/prawo-marcina-czy-nauczyciel-ma-prawo-zabronic-picia-i-jedzenia-na-lekcji/jcrjsn9,681c1dfa
Współrządzenie to współodpowiedzialność…
Efekty mogą być ciekawe.
Idąc z ducem (piękna literówka!) czasu, młodzież zorganizuje dla nauczycieli obowiązkowe zajęcia z obsługi komputera, smartfona, smartwatcha, bankowości internetowej, NFC, Spotify-a, bitcoina, Netfliksa oraz podstaw gry w Wieśka, CS i LoL-a. Angliści napiszą powieść na Wattpadzie, a poloniści dwie, w tym jedną wierszem. To oczywiście tylko wstępna propozycja, bo ja sam wymagam młodzieńczego odświeżenia i reedukacji.
@60+
W Łodzi funkcjonują:
– 28 licea ogólnokształcące
– 20 zespołów szkół (= technika + szkoły branżowe)
Do tego dochodzą szkoły specjalne (po nazwie trudno się czasem zorientować, czy dla młodzieży szkół podstawowych czy starszych). Łącznie z 50 szkół średnich powinno się znaleźć. Prawdopodobnie jedna szkoła zgłosiła tylko 1 osobę, stąd 99 a nie 100.
„Rada… rewolucja… likwidacja…” Skąd my to znamy? Wraca nowe! A gdzie „elektryfikacja”?
Ta tesknota za umilowanym slownictwem. Skad my to znamy?
Najwazniejszym zadaniem po Annus Mirabilis bylo wypracowanie zdolnosci wyrzucenia na gnojowisko 45-cio letniej historii. I to nie tyle historii kraju – ta korekta przychodzi sama – co historii wlasnego zycia.
Zeby te nowa zalete zyciowa osiagnac, trzeba bylo zaczac lgac na potege. A to blogoslawienstwo mamy w naturze naszej. Inne postdemoludzkie nacje moga miec pod gorke.