Zadania dla kuratorów oświaty w nowym roku szkolnym

Wiemy już, co kuratorzy będą kontrolować w nowym roku szkolnym. Jeśli chodzi o szkoły ponadpodstawowe, szczególnej trosce będzie podlegać przedmiot wdż. Kurator sprawdzi, czy nie mówi się tam o seksie. Urzędowo nazywa się to „kontrolą zgodności z przepisami prawa realizacji zajęć wychowania do życia w rodzinie”. 

Obowiązek ten wyznaczył kuratorom minister edukacji i nauki. Obecność treści seksualnych w szkole budzi niepokój władz oświatowych od dawna. Szkoła według Czarnka ma być aseksualna, także tematyka życia w rodzinie musi się bez tego obyć. Jak się robi dzieci, ludzie się dowiedzą od księdza w ramach przygotowania do ślubu kościelnego. Wcześniej nie ma potrzeby, bo to grzech.

W ciężkiej d… są nauczyciele wdż. Muszą bardzo uważać na to, co się dzieje na ich lekcjach. Nie podejrzewam, aby sami zechcieli mówić o seksie. Milczenie jednak nie wystarczy. Muszą natychmiast reagować na uczniowskie próby zagadania nauczyciela o zakazane treści. Nie ma i nie będzie w polskiej szkole wiedzy o seksie. Armia urzędników państwowych szykuje się, aby sprawdzić, czy nie trafił się gdzieś jakiś wyjątek.