Sprawdziany w Dniu Wagarowicza

Tak trudno było znaleźć wolny termin na sprawdzian, że niektórzy nauczyciele wpisali się w poniedziałek 21 marca. A to przecież Dzień Wagarowicza.

Poprzednie Dni Wagarowicza – w roku 2020 i 2021 – przypadły na czas nauki zdalnej. Gdy nauka nie odbywa się stacjonarnie, wagary też nie mają sensu. Skoro do szkoły się nie przychodzi, nie ma jak się z niej urwać. Dopiero w tym roku jest szansa na prawdziwe wagary.

Dzień idealny. 21 marca przypada w poniedziałek. Od rana w mieście ma być więcej policjantów. Będą pilnować bezpieczeństwa, nie pozwalać na picie alkoholu w miejscach publicznych, interweniować, gdyby dochodziło do bójek. Ulice, place i parki mogą być pełne uczniów.

Nie spodziewam się jutro wielkiej frekwencji, ale totalnej pustki w szkole też nie biorę pod uwagę. Niech każdy robi to, co uważa za słuszne. Jako wychowawca będę musiał wyciągnąć konsekwencje wobec tych, którzy uciekną z lekcji. 

Proszę wszystkich wagarowiczów o godne przyjęcie kary. Tylko mi nie przynoście usprawiedliwień od rodziców, że wiedzieli i wzięli pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka. Wagary za zgodą rodziców to nie wagary.