Najpiękniejsza kobieta świata absolwentką mojego liceum

Domagano się dzisiaj ode mnie numeru telefonu do Karoliny Bielawskiej, świeżo wybranej Miss World 2021. Jest ona absolwentką XXI LO w Łodzi, gdzie pracuję, nie tak dawno byłem jej nauczycielem, ale żebym zaraz miał do niej numer telefonu…

Nie po raz pierwszy dziewczyny z Dwa Jeden (tak w Łodzi mówi się o tym liceum) wygrywają w konkursach piękności, także międzynarodowych. Wprawdzie tak daleko żadna jeszcze nie zaszła, dopiero Karolina, ale nadzieje były już wcześniej. Wiadomość o sukcesie starszej koleżanki, która niedawno tu się uczyła, podziałała mobilizująco na obecne uczennice. Sporo pomyślało o sobie, że też mogą mieć szansę. Nie wątpię.

Usłyszałem dzisiaj, że Miss World 2021 mówi piękną polszczyzną. Pewnie chciano mi tą uwagą sprawić przyjemność albo wyciągnąć numer telefonu do Karoliny. Telefonu, niestety, nie mam. Mam jedynie dostęp do danych w dokumentacji szkolnej, ale tych nie można ujawniać. Poza tym na pewno numer jest już nieaktualny. Co do pięknej polszczyzny, jest to zasługa inteligenckiego domu i talentu samej Karoliny. My jako szkoła tego potencjału nie zmarnowaliśmy – i to też jakaś zasługa.

Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie w szkole otworzyć Koło Miss. Frekwencja byłaby bardzo wysoka. Gratulacje od belfra, Karolino.

Info o Miss World 2021 tutaj.