Kolejne zawiadomienie Czarnka do prokuratury

Komu nie podoba się lex Czarnek, ten będzie miał do czynienia z prokuraturą. Minister edukacji i nauki nikomu nie odpuści. Tym razem złożył zawiadomienie przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu. Za to, że ośmielił się skrytykować ustawę, która jeszcze nie weszła w życie. Co będzie, gdy już wejdzie?

W sprawie lex Czarnek prezydent Warszawy wysłał list do rodziców. Nie do dzieci, tylko do ich prawnych opiekunów. Minister natychmiast powiadomił prokuraturę (szczegóły tutaj). Też bym wysłał list do rodziców jako wychowawca ich dzieci, aby poinformować o zmianach w prawie oświatowym, ale nie chcę mieć do czynienia z prokuratorem, więc się wstrzymam. Drodzy Rodzice, teraz będziemy komunikować się milczeniem. Gdy do Was nie piszę, znaczy to bardzo wiele. Domyślcie się i o nic nie pytajcie.

Jak widać, Czarnek szuka okazji, aby zawiadomić prokuraturę. Trzeba oswoić się z myślą, że prędzej czy później minister złoży doniesienie przeciwko każdemu, kto nie popiera nowego prawa. Staram się ministra zrozumieć. Pewnie gdybym spłodził coś podobnego, też byłbym przewrażliwiony. Lex Czarnek to dziecko ministra. Wprawdzie brzydkie i głupie jak diabli, ale to twór jego lędźwi i intelektu, ma w sobie jego geny. Okażmy, na Boga, trochę zrozumienia dla tej miłości.