Przyganiał Czarnek małopolskiej kurator oświaty

Chociaż Barbara Nowak palnęła głupstwo w sprawie szczepionek, wolałbym, aby minister jej nie odwoływał. Niech siedzi na kuratorskim stołku i dalej szkodzi edukacji. W porównaniu bowiem z głupstwami, jakie wygaduje Czarnek, i szkodami, jakie wyrządza nauce, banialuki małopolskiej kurator oświaty to drobnostka. Dymisja jednego szkodnika nic nie da. Dla dobra edukacji powinni odejść razem.

Gdy Barbara Nowak powiedziała, iż szczepionki przeciwko covid-19 są w fazie eksperymentu, dlatego nauczycieli nie wolno zmuszać do ich przyjęcia, zdenerwował się minister zdrowia. Orzekł, że taka osoba nie powinna być odpowiedzialna za edukację, gdyż wykazała się brakiem rozumu (szczegóły tutaj). Podobnym brakiem rozumu nieraz wykazywał się minister edukacji i nauki, ale Adama Niedzielskiego to nie poruszyło. A szkoda.

Jeśli Nowak miałaby ponieść odpowiedzialność za swoje słowa, taką samą odpowiedzialność powinien ponieść Czarnek. Byłoby absurdem, gdyby minister zdymisjonował kurator, skoro w niczym nie jest od niej lepszy. Gdyby jednak Czarnek się zdecydował, byłby to jego pierwszy dobry uczynek dla oświaty. Sporo osób by go za to pochwaliło. Mógłby nawet uznać, że – skoro chwalą – jest dobrym ministrem. Dlatego niech lepiej nie rusza Barbary Nowak. Jak ma pani kurator wylecieć, to tylko razem z Czarnkiem.