Rekolekcje online

Pandemia przerwała zwyczaj, że uczniowie mają rekolekcje zamiast lekcji. Nauczyciele szkół podstawowych prowadzili całe klasy do kościoła, natomiast uczniowie starsi dostawali trzy dni wolnego, aby móc w oderwaniu od obowiązków szkolnych chłonąć nauki rekolekcyjne. Teraz jest inaczej.

W tym roku rekolekcje nie zakłócają lekcji. Po prostu nauki rekolekcyjne sobie, a szkoła sobie. Jedno nie przeszkadza drugiemu. Rekolekcje są dostępne na YouTube oraz na Facebooku, katecheci zachęcają, aby uczniowie korzystali z nich „w dogodnym dla siebie czasie”. Dawniej jedynym dogodnym czasem był ten, kiedy odwołano lekcje.

Jeśli jednak komuś zależy na przyjściu do kościoła, jest to możliwe. Nauki rekolekcyjne są prowadzone w świątyni (hybrydowo), ale również – rzecz niesłychana – nie w czasie lekcji, lecz „w każdą niedzielę Wielkiego Postu”. Kiedy pandemia się skończy i wrócimy do nauczania stacjonarnego, proszę, aby rekolekcje odbywały się w dzień święty, czyli w niedzielę. A jeśli w dzień zwykły, to po lekcjach. Jak widać na załączonym obrazku (zobacz tutaj), da się.