Nauczyciele zaszczepieni – czas wracać do szkół

Pierwszą dawkę szczepionki przyjęli już prawie wszyscy nauczyciele. Wg ministra Czarnka, ok. 90 proc., a proces szczepienia trwa. Za chwilę będą to już naprawdę wszyscy nauczyciele, tzn. wszyscy spośród tych, którzy się zgłosili. Najwyższy więc czas, aby zapytać, co dalej. Czy wracamy do szkół?

Tego należałoby się spodziewać. Nauczyciele zaszczepieni (pierwszą dawką), czas więc wracać do nauczania stacjonarnego. A jednak Przemysław Czarnek studzi zapał tych, którzy wyobrażali sobie, że powrót do szkół jest bliski. Decyzja, co robić, zapadnie dopiero po świętach, czyli w kwietniu. A zatem nic pewnego. Oznacza to, że zaszczepienie  nauczycieli nic nie dało.

Wcześniej ZNP alarmował, iż najpierw szczepienia, potem powrót do szkół. No to nauczyciele dostali szczepionkę. Jednak powrotu nie ma. Pisałem w innym miejscu, że mam wyrzuty sumienia z powodu przyjęcia szczepionki. Ludzie nam zazdroszczą. Nauczyciele są wybrańcami. Muszą więc się odpłacić za ten gest. Lekarze powinni skończyć z teleporadami, a my z nauczaniem online. Czas wracać do szkół, inaczej po co nam to szczepienie?