Próbna matura w jednych szkołach zdalnie, w innych stacjonarnie

Każda szkoła organizuje próbną maturę inaczej. Jeden minister kazał stacjonarnie (Czarnek: ‚Każda szkoła ma warunki, aby przeprowadzić egzamin próbny zgodnie z sanitarnymi obostrzeniami’), a drugi online (Niedzielski: ‚zagrożenie epidemiczne rośnie, czeka nas kolejna fala’). Wyszło więc, że decyduje dyrektor szkoły – i on też za wszystko odpowiada.

W mojej szkole wszystkie przedmioty miały być online, ale w końcu szefowa zrobiła wyjątek. Próbny egzamin z matematyki – tylko poziom podstawowy – zostanie przeprowadzony w salach szkolnych, reszta przedmiotów zdalnie. No cóż, matematyka jest królową nauk, stąd ten wyjątek.

W innych szkołach jest inaczej. Jak dokładnie, zależy od odwagi dyrektora. Moja szefowa zdecydowała się na jeden egzamin stacjonarnie, czyli desperatką nie jest. Tyle odwagi w czasie kolejnej fali pandemii w zupełności wystarczy. Nauczyciele wcale nie chcieli więcej. Jeśli jest gdzieś szkoła, która egzaminy próbne ze wszystkich przedmiotów przeprowadza stacjonarnie, to musi tam rządzić szaleniec.

Próbne matury trwają od 3 do 16 marca (szczegóły tutaj).