Kampania Przeciw Homofobii nie wchodzi do szkół

W tekście „Andrzej Duda wypuszcza krakena na nauczycieli i dyrektorów” napisałem, że podczas organizacji Tęczowego Piątku zaprasza się Kampanię Przeciw Homofobii do szkół. Na tę informację zareagowała Pani Joanna Skonieczna, koordynatorka programowa KPH, prosząc o sprostowanie. Oto ono:

Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii nie prowadzi żadnych działań na terenie szkół. Ani osoby zatrudnione, ani osoby na wolontariacie, w ramach działań realizowanych przez KPH nie prowadzą żadnych lekcji czy spotkań w szkołach, więc nigdy takiej zgody nie potrzebujemy. W ramach Tęczowego Piątku KPH nie przyjeżdża do szkół, nie wygłasza wykładów ani nie prowadzi warsztatów. Kampania Przeciw Homofobii występuje w roli pomysłodawcy inicjatywy, ale to jak będzie wyglądał Tęczowy Piątek zależy tylko od młodzieży bądź nauczycieli_lek. Nie muszą zapraszać nikogo z zewnątrz, mogą włączyć elementy wiedzy o LGBT w zakres swojej lekcji w ramach podstawy programowej. Więcej informacji o samym Tęczowym Piątku można znaleźć tutaj: https://teczowypiatek.pl/faq.html”.

Czyli dmuchamy na zimne. Nie wiem, czy to wycofywanie się Kampanii Przeciw Homofobii ze szkół pomoże uczniom i uczennicom. Czy nie poczują, że są sami? W każdym razie takie jest oficjalne stanowisko organizacji, natomiast członkowie i sympatycy KPH mogą przyjść prywatnie. Temat Tęczowego Piątku delikatny, no i coraz bardziej w Polsce niebezpieczny.