Przebadać wszystkich nauczycieli

Hanna Zdanowska udowodniła, jak wielkim zagrożeniem może być teraz otwarcie placówek edukacyjnych. Prezydent Łodzi kazała przebadać wszystkie przedszkolanki oraz opiekunki w żłobkach. Okazało się, że co siódmy pracownik ma pozytywny wynik na koronawirusa. To uświadamia, jak niebezpieczne jest organizowanie egzaminów: ósmoklasisty oraz matur.

Jak tylko rozeszła się informacja o wynikach badań (info tutaj), w mieście wybuchła wręcz panika. Marek Ćwiek, prezes Okręgu Łódzkiego ZNP, informuje, że dzwonią do niego nauczyciele i pytają, co dalej. Skala zagrożenia poraziła wszystkich. Prawie 15 procent to nie w kij dmuchał. Ludzie zaczynają się bać (szczegóły tutaj).

Reakcja rządu na te informacje powinna być jedna. Minister edukacji powinien nakazać zbadać na obecność koronawirusa wszystkich nauczycieli, który będą zasiadać w komisjach egzaminacyjnych czy w zespołach nadzorujących. ZNP idzie krok dalej i domaga się testów dla wszystkich nauczycieli. Czas nagli. Trzeba się pospieszyć, inaczej jak tylko wrócimy do szkół, choćby na egzaminy, pozarażamy się na potęgę.