Należy ogłosić amnestię maturalną

Nawet jeśli matura odbędzie się w terminie – w co bardzo wątpię – należy ogłosić amnestię maturalną. Oznaczać ona będzie, że aby zdać egzamin, wystarczy w nim uczestniczyć. Wyniki nie miałyby znaczenia. To się tegorocznym maturzystom zwyczajnie należy.

Ten rocznik maturzystów dostał od losu podwójnego kopa, a i tak nie wiadomo, co jeszcze go czeka. Jest zestresowany, przerażony i ma dużo mniejsze szanse na sukces niż poprzednie roczniki. Dlatego powinien otrzymać prezent od MEN w postaci amnestii maturalnej.

Rok temu z nauki wypadł miesiąc z powodu strajku nauczycieli. Szkoły starały się nadrobić zaległości, ale zanim to się udało, na uczniów spadło kolejne nieszczęście. Koronawirus i nauka przez internet. Cokolwiek by nauczyciele nie robili, ten rocznik maturzystów nie z własnej winy jest gorzej przygotowany do egzaminów. Amnestia to rekompensata za niezawinione cierpienie, jakie czeka maturzystów, czyli większy stres, gorsze wyniki i Bóg wie, co jeszcze.

Im szybciej Dariusz Piontkowski ogłosi amnestię, tym lepiej dla uczniów. Kamień spadłby im z serca. Z lżejszym sercem łatwiej byłoby im się uczyć do egzaminów w tych czasach chaosu i przerażenia Chociaż tyle powinniśmy dla młodzieży zrobić – nie ma co zwlekać.