Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

9.02.2020
niedziela

Byłego dyrektora nie zatrudnię

9 lutego 2020, niedziela,

Kto zdecydował się zostać dyrektorem szkoły, musi trwać na stołku aż do emerytury. Trzymać się rękami i nogami stanowiska. Wszystko przez to, że szkoły niechętnie zatrudniają byłych dyrektorów. Byłych szefów nikt nie chce.

Pamiętam, jak w jednym z łódzkich liceów dyrektor chciał wrócić na swoje poprzednie miejsce – znowu być nauczycielem. I tak zrobił. Krótko jednak wytrzymał, gdyż koleżanki i koledzy ostentacyjnie dawali mu do zrozumienia, jak go nie lubią, że musiał odejść. W twarz mu rzucali to, czego nie śmieli powiedzieć, gdy rządził.

Trudno się dziwić nauczycielom. Większość dyrektorów ma zapędy autorytarne, niejeden nie potrafi ukryć, iż ma w pogardzie swoich pracowników. Ten i ów zwyczajnie nie zna się na zarządzaniu ludźmi. Skończony kurs zarządzania w oświacie, trochę doświadczenia na stanowisku wicedyrektora to niewiele. Większość szefów przenosi zwyczaje z sali lekcyjnej i usiłuje kierować nauczycielami jak uczniami.

Jedna ze znajomych dyrektorek powiedziała, iż obrzydło jej kierowanie szkołą. Ma tego dość. Czuje wstręt, wypaliła się. Jednak nie tylko nie zrezygnuje, ale ponownie stanie do konkursu. I tak aż do emerytury. Będzie męczyć siebie i swoich pracowników, bo powrót do pokoju nauczycielskiego jest niemożliwy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Oj, tam, oj tam, dyrektorzy…

  Ale co się dzieje z Elbanowskimi?
  Bardzo się martwię.
  W 2017 r. założyli stronę szkola2020.pl, no więc sprawdzam, co tam się dzieje, żeby się czegoś nauczyć, dać się zresocjalizować na dobra zmianę w gimnazjach,

  > ping http://www.szkola2020.pl
  ping: http://www.szkola2020.pl: Ta nazwa lub usługa jest nieznana

  A to feler!

  No ale chociaż na fejsie ślad został, https://pl-pl.facebook.com/pg/Szkola2020/about/?ref=page_internal

  Niestety, ostatnie wpisy z 2018 roku!
  Zaprawdę, dwie i pół bański na przeszkolenie urzędników MEN, że „zmiany w systemie edukacji są odpowiedzią na oczekiwania społeczne i zmiany gospodarcze”. Czyżby więcej szkoleń, finansowanych z funduszy UE, robić nie było potrzeby? Tak doskonałe było to szkolenie? Ja bym z nich pd razu zrobił nauczycieli mianowanych multiplex, znaczy się, ten multiplex, że mianować ich od razu ze wszystkich przedmiotów.

  Powtarzam więc z troską swoje pytanie: co się stało z Elbanowskimi?

 2. @Gospodarz
  Znam wiele przypadków, kiedy dyrektor przechodził na emeryturę i dalej, długo i szczęśliwie, uczył w swojej szkole, więc to trochę naciągane … 😉

 3. Dyrektorzy szkół! Śpieszcie się kochać granaty, tak szybko się rozchodzą!

  W projekcie rozporządzenia z 21 stycznia czytamy, że resort wybuduje strzelnice pneumatyczne i tory sprawnościowe przy szkołach, zakupi mundury, hełmy i kamizelki taktyczne dla uczniów, repliki granatów, karabinów, pistoletów ASG i noży wojskowych. Na sprzęt dla jednej placówki MON może przeznaczyć nawet do 42 tys. zł. Dofinansuje te licea i technika, które wyrażą chęć na stworzenie oddziałów przygotowania wojskowego (OPW) i spełnią warunki resortu.

  Pytanie za 10 punktów: do kogo będzie strzelać nasza młodzież i przed jakim lotnictwem będzie nas bronić? Ktoś, coś?

 4. @Płynna Rzeczywistość – nie marudź, na PO w 1996r. strzelałem z kbks i miło to wspominam. Strzelali nawet zdeklarowani pacyfiści- w końcu tarcza to nie człowiek.

  A nigdy nie wiadomo, kiedy w tym kraju przyda się umiejętność odróżniania szczerbinki od spustu.

css.php