Zawidz nie płaci nauczycielom

120 nauczycieli z gminy Zawidz niedaleko Sierpca nie otrzymało pensji. Na razie to tylko jedna gmina, która nie płaci belfrom. Dobrze jednak wiemy, że to może być początek lawiny. Takich gmin mogą być setki, jeśli nie zareagujemy (info tutaj).

Wójt obiecuje, że pieniądze się znajdą. I ja mu wierzę. Martwi mnie bardziej precedens. Jeśli władze Zawidza nie wywiązały się z obowiązku zapłacenia nauczycielom za ich pracę, to inne gminy mogą postąpić podobnie. Dlatego Głos Nauczycielski przypomina, że kto nie płaci w ustalonym terminie należnych wynagrodzeń, podlega karze od 1000 zł do 30 000 zł (info tutaj). Kara ma podziałać ostrzegawczo na innych włodarzy.

Zawidz to była ładna miejscowość. Parę razy wsiadałem tam i wysiadałem na stacji kolejowej – odwiedzałem przyjaciół. Nie wiem, jak jest tam teraz, gdyż dawno nie podróżowałem w tamte strony. Obawiam się jednak, że Zawidz zbrzydł. W końcu jak nie ma tam pieniędzy dla nauczycieli, to pewnie na nic już nie ma. A jeśli na wszystko jest, tylko nie dla belfrów, to tym gorzej dla tej miejscowości. Nie płacić nauczycielom? Co dzieci na to powiedzą?