Porozmawiajmy o nowej szkole

Pracuję w dwóch liceach – w jednym trąbią o akcji posłanek PO pt. „Porozmawiajmy o nowej szkole”, a w drugim cisza. Żałuję, że nie pracuję w trzech miejscach, pewnie dowiedziałbym się jeszcze o czymś ważnym.

Co do akcji, to odbędzie się ona we wtorek 19 marca w Sali Obrad Rady Miejskiej UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 104 od 17.00 do 20.00. Organizatorzy zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców oraz „wszystkie osoby, dla których edukacja naszych dzieci jest ważna” (info tutaj). Obecni będą m.in. Hanna Zdanowska, Tomasz Trela, Urszula Augustyn, Agnieszka Hanajczyk, Małgorzata Niemczyk, Iwona Śledzińska-Katarasińska i zapewne tłumy.

Brak informacji o tym wydarzeniu w jednej ze szkół, gdzie pracuję, dał mi wiele do myślenia. W ogóle od pewnego czasu wiem więcej, słyszę więcej i rozumiem więcej. To jednak mało. Tak sobie myślę, że gdybym załapał się do trzeciego miejsca, byłbym jeszcze bardziej uświadomiony. A gdybym pracował w pięciu, może w końcu wiedziałbym, co się w tym kraju dzieje.