300 zł na dobry start

MEN zobowiązuje dyrektorów szkół do włączenia się do programu „Dobry Start”. Zadaniem szefów jest poinformować rodziców o możliwości otrzymania 300 zł na każde dziecko. Trzeba jednak złożyć wniosek.

Ministerstwo wysłało do dyrektorów szkół list (tutaj). Zawiera on wyjaśnienie, że wnioski można będzie składać od 1 lipca (przez internet) lub od 1 sierpnia (papierowo) do 30 listopada. Dyrektorzy mają też przypomnieć rodzicom, na co powinni wydać przyznane pieniądze (na potrzeby szkolne dzieci). No i że to nie jest 300 plus – zasiłek jest raz w roku, a nie co miesiąc. Przysługuje wszystkim – biednym i bogatym.

W podstawówce mojego dziecka do tej pory był realizowany program Darmowy Podręcznik. Rodzice nie musieli kupować książek, dzieci otrzymywały komplet podręczników, które potem przekazywały młodszym klasom. Teraz tego programu nie będzie. W zamian dostaniemy gotówkę. Niestety, 300 zł to mniej niż wartość zestawu podręczników do klasy siódmej. Nie chcę być niewdzięczny, ale dla mnie program Dobry Start to zły start.