Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

26.02.2018
poniedziałek

Czekamy na opozycję

26 lutego 2018, poniedziałek,

Za nami wybory do samorządu szkolnego. Głosowali tylko uczniowie. Niektórzy nie chcieli brać udziału w wyborach, ponieważ źle oceniają pracę samorządu. Uważają, że zamiast działać na rzecz uczniów, wykonuje polecenia dyrekcji.

Samorząd powinien działać na rzecz swoich wyborców, czyli uczniów. To oczywiste. Jeśli jest inaczej, należy stworzyć opozycję – alternatywną organizację reprezentującą koleżanki i kolegów. Tak też podpowiedziałem niezadowolonym uczniom – stwórzcie konkurencję dla władzy. Niech się boi.

Niestety, to mrzonki. Opozycji nie było i nie będzie. A przecież szkoła aż się o to prosi. W samorządzie działają najłagodniejsi uczniowie, tacy, że do rany przyłóż. Z punktu widzenia dyrekcji, to fajni młodzi ludzie. Fajni, bo nie ma z nimi problemów. Nie ma problemów też dlatego, ponieważ nad samorządem czuwa opiekun – wyznaczony nauczyciel.

Układ jest więc idealny i sprawdzony. Ktokolwiek wygra wybory, i tak o wszystkim będzie decydować szef. I niech mi ktoś zarzuci, że szkoła nie przygotowuje do życia.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. Otóż nie, Panie Chetkowski.
    Taka szkoła nie przygotowuje do życia, lecz przygotowuje życie do d..y.
    😉

  2. @Gospodarz
    Żeby uczniowski samorząd miał rację bytu dyrekcja i nauczyciele musieliby mieć znaczną autonomię. Ponieważ nie mają to wykonują(!) bo muszą jedynie drobiazgowe jawne i niejawne odgórne regulacje ustawowe oraz MEN/kuratorium i OP. O czym mieliby z samorządem się układać??? 😉

  3. Farsa z historii.Chcieli zrobić ze mnie szefem koła ZMP.Beczeniem nie pozwoliłem.Teraz to samo czują młodzi.,czyli dyktaturkę.

css.php