Rekolekcje w Atlas Arenie

Uczniowie łódzkich gimnazjów, liceów i techników będą mieli rekolekcje nie tylko w szkole, nie tylko w kościele, ale także w hali widowiskowo-sportowej, zwanej Atlas Areną. Tak zażyczył sobie arcybiskup Grzegorz Ryś – podobno wielki amator przemawiania do tłumów.

Ostatnio byłem w Atlas Arenie na targach budowlanych, wcześniej na paru koncertach. Teraz prawdopodobnie będę musiał zaprowadzić tam swoich uczniów, czuwać nad ich bezpieczeństwem, a potem odprowadzić do szkoły. Trudno się bowiem spodziewać, aby rekolekcje odbyły się bez pomocy nauczycieli.

Metropolita łódzki oczekuje ok. 20 tysięcy uczniów, czyli tyle, ile mieści Atlas Arena – i to na wcisk. Ma być więc komplet. W szkołach już rozpoczęto agitację, chociaż to może złe słowo. Księża zachęcają do wzięcia udziału. Chętnych może być więcej niż miejsc, a zatem lepiej zaklepać sobie wejściówkę (info tutaj).

Część nauczycieli zgrzyta zębami, ponieważ nie ma ochoty brać w tym udziału. Nikt jednak otwarcie nie protestuje. Ludzie kłapią ozorami po kątach, ale oficjalnie wszystko gra. Metropolita łódzki chce pomóc nauczycielom w misji wychowawczej szkoły. Dziękujemy i prosimy o więcej. Takie jest stanowisko Rad Pedagogicznych łódzkich szkół. Kto myśli inaczej, temu mordę włożymy w kubeł.