Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

11.12.2017
poniedziałek

Nauczyciele oceniają nowego premiera

11 grudnia 2017, poniedziałek,

Po nowym premierze jedni nauczyciele spodziewają się podwyżek, a inni zaciskania pasa w oświacie. Powód jest ten sam: Mateusz Morawiecki zna się na pieniądzach, czyli rozumie konieczność wzrostu wynagrodzeń albo rozumie, ale – jak to bankowiec – jest kutwą.

Solidarność jest dobrej myśli. Uważa, że uda się wynegocjować 15-procentową podwyżkę. ZNP nie grzeszy optymizmem. Premier będzie patrzył na oświatę wzrokiem księgowego i szukał wszędzie oszczędności. Sytuacja nauczycieli jeszcze się pogorszy (szczegóły związkowych opinii tutaj).

W pokoju nauczycielskim mówi się, że obydwa związki mają rację. Po prostu nauczyciele pozytywnie zweryfikowani przez PiS otrzymają podwyżkę, a hołota spod tablicy – czyli większość – dostanie figę. Już zaczynam się zastawiać, którego proboszcza poprosić o zaświadczenie, że dobrze służę ojczyźnie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Nie chcę liberałów straszyć, ale nowe Szydło zapowiedziało chrystianizację Europy, a zacząć trzeba od Polski. 4 godziny religii w szkole macie jak w banku (z kapitałem zachodnim).

 2. Nauczyciele! Porzućcie wszelką nadzieję. Nowy premier jest taką samą marionetką jaką była święta Beata z Przecieszyna! Waszym ministrem jest w dalszym ciągu Zalewska i jeszcze jak dodacie do tego chrystianizację Europy to na waszym miejscu już dziś należy tworzyć oddolnie kółka różańcowe. Podwyżka? Widzę, że wiara w cuda czyni z was wiecznych optymistów. Ci wszyscy zdymisjonowani ministrowie otrzymali podobno po 40 000 zł. odprawy! Rząd ma was tam gdzie światło nie dochodzi! Powiem to dasadnie chociaż nie wypada oni was mają w du…pie! Cały ten cyrk służył do niekonstytucyjnych zmian w sądownictwie a za chwilę w ordynacji wyborczej. Zapamiętajcie raz na zawsze, rządzi Prezes Wszystkich Prezesów.

 3. A teraz proszę sobie popluć dalej:
  wszystkoconajwazniejsze.pl/maria-wanke-jerie-malgorzata-wanke-jakubowska-mateusz-morawiecki-ku-chwale-ojczyzny/

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Anna, no, naprawdę się uśmiałem. Taki piękny umysł! I tyle lat tak się marnował! Teraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu może liczyć na specjalny program rządowy a nawet sejmowy, jak, nie przymierzając UW, UJ i UAM.

  – Jest postacią renesansową – ocenia Wojciech Myślecki. – I nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. – te specjalistki od PR-u naprawdę nie zauważyły, że to niemal cytat z „Misia”? Łubu-dubu/ łubu-dubu/ niech nam żyje/ prezes naszego klubu/ niech żyje nam! To śpiewałem ja, Jarząbek.

  Podobno na Mysiej pracowali inteligentni ludzie. Jak by przywrócić tę piękną świecką tradycję, może ktoś by się tam we Wrocławiu zreflektował i puknął w czółko?

 6. Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!

 7. janadam48,
  Głowa do do góry. Proszę sobie włączyć na youtubie jakiś DTV z lat 80-tych albo zajrzeć do Trybuny Ludy z lat 70. I gdzie oni są, te Albiny Siwaki? Każda władza przemija, tylko Polski szkoda. Władza pręży muskuły niczym współczesna Caryca Katarzyna, a tymczasem w butach odchodzą podeszwy i nie ma czym w piecu napalić…

  Choć z drugiej strony duch Moczara wiecznie żywy i dopiero to jest naprawdę przygnębiające.

 8. @Płynna Rzeczywistość

  Na YouTube są dużo ciekawsze rzeczy niż babranie się w komuszym i postkomuszym goovnie.

  Polecam np. https://www.youtube.com/user/CopernicusCenter
  Albo, już bez linku bo zablokują „Granice Nauki X: Przełomy w nauce”

 9. @janadam48
  >Widzę, że wiara w cuda czyni z was wiecznych optymistów. Ci wszyscy zdymisjonowani ministrowie otrzymali podobno po 40 000 zł. odprawy!<
  Ja pamiętam jak taka lewacka działaczka niejaka Wanda Nowicka za nicnierobienie w roli wicemarszałka Sejmu samej premii KWARTALNEJ tyle bez zmrużenia oka wzięła, a SAMA ją sobie z kolegami z prezydium Sejmu przyznała , nie mówiąc o późniejszej odprawie jak się dolce vita skończyło. I nawet Palikot jej nie zdołał odwołać, a feministki broniły zaciekle … 😉 8 lat temu 40 tys. to było dużo więcej (!) niż dziś !!!

css.php