Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

19.10.2017
czwartek

Moralność nauczycieli

19 października 2017, czwartek,

Moralność nauczycieli zawsze niepokoiła rządzących. Mnie też nieraz podejrzewano, że wyznaję inne wartości, niż to się władzy podoba. Nikt jednak nie miał prawa zaglądać mi do duszy. Teraz to ma się zmienić. Moralność nauczycieli będzie przedmiotem oceny.

ZNP protestuje (info tutaj), ale co taki związek może, gdy rządzi PiS. Przezorność nakazuje się ubezpieczyć. Przeglądam stare książki z telefonami do znajomych. Muszę znaleźć kogoś, kto poręczy, że moja moralność mieści się w normie, jaką wyznaczy władza. Nie marzę o wysokiej ocenie. Doprawdy nie wiem, co musiałbym zrobić, aby zasłużyć na celujący. Ale trójka by się przydała. Inaczej won ze szkoły. Żeby tylko!

Tu na blogu nieraz pisano, także ostatnio, że powinno mi się zakazać dostępu do młodzieży. Kiedyś jeden z uczniów, członek młodzieżówki partyjnej, zwrócił się do pewnego polityka, aby ocenił moją moralność, a właściwe ideologiczną przydatność z punktu widzenia interesów partii. Polityk ów nie wydał na mnie wyroku, a jedynie orzekł, iż jestem potencjalnie groźny, tzn. niemoralny in spe. Wprawdzie nic złego nie zrobiłem, ale mogę – zatem dwója z minusem.

Moja ocena leci więc w dół. Do zera blisko. Na razie nie było skutków takich ocen, ale niedługo będą. Jakie? Historia uczy, że o wiele gorsze, niż myślimy. Sprawa jest zatem poważna. Na wszelki wypadek zaczynam nosić paszport ze sobą. Kto wie, może prosto z sali lekcyjnej trzeba będzie ratować się ucieczką.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 21

Dodaj komentarz »
 1. No cóż , było na PiS nie głosować. Sporo nauczycieli zagłosowało więc niektórzy muszą zacząć nosić paszporty przy sobie. Za PO takie ,,oceny moralności, ,, nikomu nawet przez myśl nie przemknęła….Ale to była partia ,,bogaczy co o biednych zapomnieli i z nich drwia ,,

  Macie co chcieliście. Wciąż przymusu pracy w szkole nie ma. A jak sytuacja naprawdę dokuczy może w czasie wyborów zaczniecie myśleć.

 2. W podstawówce mieliśmy nauczyciela WF, który niestety był alkoholikiem. Ale był też równy gość. Pamiętam, że już w 7 klasie na wagary z kumplami bunkrowaliśmy się w skrzydle sali gimnastycznej, a nauczyciel WF nas tam bunkrował. No i piliśmy razem wódkę. Pamiętam jakąś straszliwą karbidówkę, typu Stołowa, czy jakoś tam. Ale gość był naprawdę gites. Dzisiaj młodzież by powiedziała, wporzo albo cool.

  Niestety, była wtedy jeszcze komuna, a komuna wiadomo, wymagała od nauczycieli jakiś świadectw moralności. A libacje podczas lekcji w sali gimnastycznej się w końcu wydały i nauczyciela WF wywalili, wręcz dyscyplinarnie. Wagary w sali gimnastycznej się skończyły. No ale trudno, otwarły się inne możliwości.

  Ach. To były piękne czasy.

  Teraz PiS chce wracać do komuny. Czy to znaczy, że znowu będą wywalać nauczycieli za picie z uczniami wódki? Okropność.

 3. Panie snakeinweb,

  Wcześnie Pan zaczynał się alkoholizowac marnymi trumnami. Co widać , słychać i czuć.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @blackley
  … ze swoim ‚garniturem’. A ode mnie się … [interwencja Gospodarza – usunąłem obraźliwe słowa]

 6. Szanowni Komentatorzy,
  proszę o mniejsze emocje w dyskusji. Dawno nie cenzurowałem wpisów, a teraz musiałem. Ewentualną agresję proszę kierować pod moim adresem. Jako Gospodarz więcej zniosę. Natomiast Komentatorom krzywda stać się nie może, bez względu na poglądy.
  Pozdrawiam
  Gospodarz

 7. @Dariusz Chętkowski
  Żadne z wyciętych przez pana słów nie było obraźliwe, co trudno postronnym po wycięciu ocenić.

  Poza tym jak już się wycina, to się wycina nie obraźliwe słowa, a obraźliwe pojęcia i znaczenia. Na przykład słowa „Twoja stara jest ku…., która się puszcza pod latarnią” jest adekwatne do słów „Szanowna małżonka, panie kumie oddaje się seksualnie podejrzanym typkom pod urządzeniami promieniujących w luminach”. Obie frazy oznaczają to samo (w sensie obrażania) a wycinanie tylko pierwszego jest nielogiczną niekonsekwencją.

  Więc jak już pan wycinasz, to wycinaj logicznie i konsekwentnie. Tutaj to akurat nie ja obrażałem i schamiałem.

 8. Nie wiem co pan @snakeinweb napisał a co pan Gospodarz ocenzurował.
  Wiem co napisałem ja- mianowicie, pan @ snakeinweb pochwalił się był spozywaniem trunków marnej jakości w wieku 14 lat. Na co ja napisałem , że skutki spozywania tychże trunków widac , słychac i czuć.
  Nie było ani słowa o latarniach , puszczaniu się ani puszczaniu czegokolwiek innego. Ani o oddawaniu się typkom podejrzanym ani wogóle zadnym innym.
  Po prostu , uważam że spożywanie trunków podejrzanego autoramentu w wieku młodocianym jest bardzo szkodliwe dla mózgu. Pan @snakeinweb majaczy od lat na forach Polityki. Moim zdaniem istnieje związek między majaczeniem w/w pana a spozywaniem marnych trunków przez niego w młodości . Tylko tyle . Wtrętu o seksie i malzonce – nie rozumiem. Ale zauważam często ze bezsilni w swej złości osobnicy zaczynają obrzucać obelgami o podtekście seksualnym rodzinę interlokutora. Co też może być skutkiem spozywania nędznych alkoholi w młodości.

 9. @blackley
  Ty już nawet nie kontrolujesz tego co piszesz, ale za to mówisz o sobie trochę prawdy tymi freudowskimi błędami:
  >Wcześnie Pan zaczynał się alkoholizować marnymi trumnami<
  Czysty wampiryzm, ale każdy sądzi według siebie 😉

 10. Co to są „luminy”?

 11. @Dariusz Chętkowski 19 października o godz. 18:02 253917

  „Dawno nie cenzurowałem wpisów”

  @Gospodarz raczy mijać się z prawdą, inaczej: łże jak pies.
  Wszystkie moje wpisy na tym blogu podlegają moderacji, czyli cenzurze prewencyjnej.
  Co nie jest regułą na innych blogach, np. u red. Passenta mam kompletny ban, czym bardzo się szczycę.

 12. Żaden nauczyciel nie ma się czego obawiać tak długo, dopóki nie zatruwa ducha.

  „Ojciec Rydzyk mówił również o tym, co najbardziej niepokoi go w Polsce. Duchowny wymienił reformę edukacji. Redemptorysta zastanawiał się, czy jest ona dokładnie przeprowadzona i czy na pierwszym miejscu jest prawda. – Ważna jest treść, jaka jest poprzez te metody podawana, żeby nie było trucizny. Dobra zmiana będzie, jak będzie dobry duch. Nie jest to jeszcze reforma zrobiona do końca. Duch jest nadal zatruwany – wyjaśnił redemptorysta.”

 13. snakeinweb moim zdaniem porównuje z gruntu niemoralne spożywanie alkoholu wraz z młodzieżą z przezntowaniem młodzieży swojej postawy życiowej/politycznej… picie wódy i wagarowanie w wieku 14 lat jest absolutnie i bezdyskusyjnie naganne a wspieranie tego przez nauczyciela jak najbardziej niemoralne i skutek w postaci zwolnienia dyscyplinarnego z pracy – jak najbardziej właściwy i nie mający absolutnie nic wspólnego z kwestią panującego wówczas systemu politycznego… czasami trolle powinny pójść po rozum do głowy i zastanowić się do jakiej publiczności się zwracają… co za czasy…

 14. @panie garnitur,

  sprawa jest prosta – winno być ”trunkami”. Zdradzę panu pewien sekret, otoż na klawiaturze qwerty klawisz ” k” jest bardzo blisko ”m”.Nowobogackim z grubymi paluchami zdarza się a to nacisnąć dwa naraz klawisze , a to nie ten co trzeba . Wampiryzm , freudowskie błedy , konntrolowanie siebie – wysnuwa pan spiskowe teorie ze zwykłego , grubego palucha , panie garnitur ….co po raz kolejny zaswiadcza ze ma ma pan umysł zaśmiecony bzdurami.

  Pan , podobnie jak pan @snakeinweb , nie umie się powstrzymac od wciągania w potyczki z interlokutorami , rodziny interlokutora.Pod cienką warstewką tzw ” inteligenta ” odezwał się w panu zwykły , zwyczajny prostak i przodkini z magla ręcznego na Stalowej . ….tzw większość pań z magla na Stalowej to były fajne kobiety , kilka raszpli i szantrap się pałętało siejąc ploty i chamskie odzywki.

 15. A przy okazji badania poziomu moralności.
  Czy nadal nauczyciele obowiązkowo mają wykonać corocznie badanie WR? Tak było kiedyś. Jednej z oburzających się w pokoju nauczycielskim koleżanek wicedyrektor wyjaśnił, że badanie to jest konieczne, bowiem z racji niskiego poziomu zarobków nauczyciele dorabiają prostytucją.

 16. „Muszę znaleźć kogoś, kto poręczy, że moja moralność mieści się w normie”

  Uczniowie i rodzice nie staną za Panem?
  Osobiście najbardziej, przynajmniej po latach cenię sobie nauczycieli, którzy odstawali jakoś od normy. Mam świadomość, że można było im także zarzucić odstępstwa od „obowiązującej moralności”, ale wtedy chociaż kościół nie miał nic do powiedzenia.

 17. @zza kałuży
  przepraszam, to są interwencje wyższej instancji. Nie tylko ja czuwam nad wpisami. Podejrzewam, że cenzurą zajmuje się cały sztab ludzi.
  Pozdrawiam
  Gospodarz

 18. @Katarzyna Sala

  Nigdy czegoś podobnego nie widziałem.Słyszało się na zasadzie ” kolega kolegi słyszął , że nauczyciel pił wódkę z uczniami” . Plotka znaczy się. Apokryf.Legenda miejska.Spiskowa teoria dziejów . Chodziłem do kilku szkół , wychowałem dwoje dzieci chodzących do kilku szkół , mam znajomych i rodzinę mających dzieci , ktore chodziły do kilku szkół. Także w ustroju słusznie minionym , na prowincji i w słabych szkołach, również zawodowych. Fakt , nauczyciele zawodu bywali po ”piwie ” ale do picia z uczniami nie dochodziło, o nie .
  To co opowiada pan @snakeinweb to zwyczajne konfabulacje. Ów pan konfabuluje i majaczy na większość tematów w ten sposób.

 19. Kto i jak będzie oceniał moralność nauczycieli? Czy zapowiadane przez MEN oceny obejmować też będą kuratorów i ministra i wiceministrów tego resortu?

 20. Panowie, podajcie sobie wzajemnie jakieś @adresy i bijcie się do krwi ostatniej.
  ”trunkami” i „trumnami” nie da się wytłumaczyć bliskością „k” i „m” na klawiaturze. Za dużo fałszywych ruchów. Zupełne pominięcie „k”.

 21. @walkiria
  Cóż ja poradzę, że ten osobnik o nienachalnym rozumku jest jaki jest i ciągle, na swoim poziomie, próbuje mi dogryzać 🙁

 22. panie garnitur,
  pan sobie nie pochlebia. Nie ma mowy o zadnym ”dogryzaniu”. Po prostu w swoich wypowiedziach dostarcza pan dowodów na swoje nieuctwo,lenistwo,mizoginizm,rasizm a także wiele innych cech , ktore ja po prostu punktuję. Jest pan żywą post-prlowską skamieliną i tzw ”symetrystą ” – zwolennikiem pis a ja lubię takich kolesi drażnić.

css.php