Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

28.06.2017
środa

Kurator się wcina

28 czerwca 2017, środa,

Kuriozalnie wypadło rozdanie świadectw w mojej szkole, a wszystko przez zakaz wspierania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Pieniądze, które zebraliśmy na tzw. znaczek na świadectwo, trzeba było uczniom oddać.

Nie tylko oddać, ale też zebrać od uczniów podpisy, iż przyjęli z powrotem po 5 zł. Listy klas wręczała wychowawcom sekretarka, upominając, aby nie zapomnieć zebrać podpisów, gdyż kurator będzie rozliczać dyrektorów szkół.

Młodzież bywa przekorna, więc jak kazaliśmy przyjąć pieniądze, to nikt nie chciał. Uczniowie koniecznie chcieli wiedzieć, co się kuratorowi nie podoba w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. I jakim prawem wcina się w nie swoje sprawy? Od siebie dodam, że ten rok szkolny upływał pod znakiem wolontariatu i działań charytatywnych. Jak widać, istnieje wolontariat dobry i zły.

W końcu udało mi się przekonać uczniów, aby nie marudzili, tylko brali kasę. Kiedy wcześniej prosiłem o wsparcie, to zwykle tłumaczyłem, iż chodzi tylko o rezygnację z jednego piwa. Teraz powiedziałem to samo – tylko w drugą stronę.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. To wszystko przez to, że nie wiadomo, których dzieci są ci przyjaciele. Może islamistów? Dlatego od przyszłego roku proszę zbierać na Związek Przyjaciół Dzieci Rzeczpospolitej. Albo nawet krócej: Polski Związek Przyjaciół Rzeczpospolitej.

 2. **http://natemat.pl/199691,krajowy-osrodek-adopcyjny-tpd-ma-przestac-istniec-pozostanie-tylko-osrodek-katolicki-przyszla-dobra-zmiana

 3. Było zadedykować akcję Lechowi Kaczyńskiemu, który – założę się – był wielkim przyjacielem dzieci. Kurator ze łzami w oczach wręczałby Wam kwiaty 😉

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Absurd…

  A nie lepiej było, aby zebrać podpisy, a pieniądze i tak przekazać na TPD?

 6. Na całe szczęście już niedługo wszystkie takie pomocowe organizacje jak TPD a działające w Wolsce, na ochotnika zwołają Zjednoczeniowy Zjazd Organizacji Dobroczynnych.

  Zjazd ten jednogłośnie uchwali zjednoczenie i wcielenie wszystkich organizacji do najlepszej z nich, posiadającej niewątpliwie największe zasługi i najbardziej predystynowanej do zajmowania się tymi problemami, czyli do Caritasu.

 7. Po 1956 roku szkoły TPD to były szkoły bez religii więc się kuratorowi (i biskupowi pewnie) źle kojarzą … 😉

css.php