Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

20.03.2017
poniedziałek

Czy w szkołach ZNP nauczyciele też będą strajkować?

20 marca 2017, poniedziałek,

W dniu strajku nauczycieli, w piątek 31 marca, oczy całej Polski będą zwrócone na szkoły prowadzone przez ZNP. Chodzą bowiem słuchy – lojalnie uprzedzam koleżanki i kolegów ze związku – że tam strajków nie będzie, bo ZNP zabronił. Jeśli to prawda, byłoby to dla organizacji związkowej gorsze od strzału w stopę. Już czuję ten ból.

W Łodzi mamy trzy szkoły związkowe: podstawówkę, gimnazjum i liceum (info tutaj). Argument, że nie są to szkoły publiczne, więc postulaty strajkowe ich nie dotyczą, jest guzik wart. Przecież tu chodzi o sprzeciw wobec reformy oświaty, bijemy się z MEN, a nie z dyrekcją. Każde gimnazjum, także prowadzone przez ZNP, zostanie zlikwidowane, więc pracujący tam nauczyciele mają prawo zaprotestować. Chyba że nie chcą? A może nie mogą?

Mam nadzieję, że niecny wróg rozsiewa kłamliwe plotki (Łódź od nich huczy), natomiast prawda jest zupełnie inna. Środowisko oczekuje bowiem, że ZNP na swoim terenie da przykład, jak powinno się strajkować. W końcu szkoła prowadzona przez związek to nie jest zwykła szkoła, ale pod względem respektowania praw pracowniczych miejsce wzorcowe. Dlatego spodziewałbym się, że w piątek 31 marca cała Polska dowie się, jak przebiegał strajk w szkołach ZNP w Łodzi. Oby nikomu nie było z tego powodu łyso.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 12

Dodaj komentarz »
 1. Nie jestem wielkim wielbicielem związków zawodowych, ale w tym przypadku w pełni popieram strajk nauczycieli. Interes nauczycieli jest w tym wypadku zgodny z interesem społeczeństwa.

 2. @Gospodarz
  Strajku, poza gimnazjami w miastach rządzonych przez PO, nie będzie NIGDZIE, bo nie wiadomo do dziś jaki jest jego SENS i postulaty – wiadomo, że Broniarz chce strajku pod JAKIMKOLWIEK PRETEKSTEM dla samego strajku … 😉

 3. @Gospodarz
  Co tydzień, aby dokonać wpisu, muszę aktualizować hasło. Procedura dosyć zniechęcająca do aktywności na blogu.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Udziałowcem Polityki jest Agora, wydawca GW, myślę, że to jest wina Gazety to logowanie, to wszystko tłumaczy:)
  Wiem, obiecywałem, ale nie mogłem wytrzymać, to był ostatni raz;)

 6. @KC
  Może to kwestia komputera, który czyści dane po logowaniu?
  Ja nie mam takich problemów nawet z kilkoma komputerami 😉

 7. @parker
  Nieformalnie zapewne tak jest: a rebour Gazeta Polska i Do Rzeczy. Myślę, że to tak, jak z wpisami zza kałuży, tylko jego mają karencję 24 h. Gospodarz wyjaśniał, że musiał komuś mocno podpaść.

 8. @parker
  Odpowiedź poszła do moderacji

 9. @belferxxx
  Średnio, raz w tygodniu muszę prosić o nowe hasło, dostaję je na maila, etc.

 10. A nie skojarzył pan faktu zmiany nicka i konieczności wprowadzenia nowego hasła?
  Nie zawsze jak dwa zjawiska występują jednocześnie jedno jest przyczyną drugiego ale czasem tak jest:))))

 11. @parker
  Nick zmieniłem dziś, natomiast to o czym pisałem trwa od b. wielu tygodni.

 12. Fajnie, że na temat.

 13. ZNP kompletnie odkleił się od rzeczywistości.To organizacja polityczna jątrząca i antagonizująca Polaków. Ten strajk to demoralizacja młodzieży którą zmuszacie do nieprzychodzenia do szkoły.Wasze idiotyczne hasełka na tych bzdurnych ulotkach to wmawianie społeczeństwu ,że jest jakiś problem.Problem to wy macie ze sobą.Dobra zmiana” to zmiany których oczekiwaliśmy .Szkolnictwo lewactwo doprowadziło do poziomu szamba i braku dyscypliny.Co dzieje się w gimnazjach??? Macie pojęcie??? Pajace z ZNP pajacujcie ale bez nas Rodziców.

css.php