Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

14.03.2017
wtorek

Szkoły organizują uczniom wagary

14 marca 2017, wtorek,

Do Dnia Wagarowicza już tylko tydzień. Nauczyciele muszą się pospieszyć, aby zorganizować uczniom jakieś atrakcje, najlepiej poza placówką. Jeśli tego nie zrobią, dzieci pójdą na wagary same, coś im się – odpukać – stanie, a wina spadnie na belfrów.

Szkoły próbują przekształcić 21 marca w Dzień Ucznia. Tego dnia nauczyciele spełniają zachcianki dzieci (wcześniej zgłoszone), prowadząc albo niezwykle atrakcyjne zajęcia, albo wychodząc z klasami w teren, gdzie też czeka na wszystkich coś ekstra. A wszystko po to, aby mieć oko na wychowanków i czuwać nad ich bezpieczeństwem. Młodzież może bowiem rozrabiać, ale w granicach wyznaczonych przez opiekunów.

Tylko najbardziej zapyziałe vel konserwatywne szkoły udają, że Dzień Wagarowicza to nie ich problem, lecz np. rodziców, którzy nie potrafią wychować potomstwa, albo samych dzieci, którym w głowie się pomieszało od namiaru praw i są rozwydrzone. W takich szkołach 21 marca nie dzieje się nic ciekawego, uczniowie zwiewają, włóczą się po okolicy, niektórzy piją alkohol, niektórzy rozrabiają, policja ich goni, a nauczyciele ziewają nad dziennikami, sprawdzają frekwencję i szykują nagany dla nieobecnych. Jak za starych, dobrych czasów.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. @Gospodarz
  A ja pamiętam jak rządzący dziś ludzie „S” (np. były kurator a dziś wiceprezydent od edukacji w stolicy Paszyński) w latach 80-tych dzień wagarowicza z jego całą alkoholowo-awanturniczą otoczką intensywnie promowali by tworzył okazje do konfrontacji uczniów ze szkołami i MO. Dziś zbierają co wtedy posiali … 😉

 2. Moim zdaniem duży wpływ na rozpowszechnienie już kilkadziesiąt lat temu dnia wagarowicza miały media, np. Polskie Radio (o powszechnym internecie i FB jeszcze nikt wtedy nie śnił). Z samego rana w wiadomościach przypominali, że to pierwszy dzień wiosny i wagary. I tak to się zaczęło a potem utrwaliło.

 3. O, Komuszek zabrał głos, buntowali młodzież w latach osiemdziesiątych przeciwko wadzy, to dzisiaj po czterdziestu latach młodzież wadzy nie chce słuchać.
  A komuszek wadzy słuchał i słucha dalej.
  I jeszcze media swoje dołożyły w tej demoralizacji młodzieży, dlatego młodzież dzisiaj nieposłuszna taka.
  Tak Komuszku, S obaliła twój ulubiony ustrój.
  Nie słuchała wadzy.
  Urban Miller Trump.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. W naszym Ogólniaku to był zawsze najlepszy dzień w roku szkolnym (poza jego końcem oczywiście). Lekcje były -ale tylko w ten dzień na lekcjach pirat siedział obok mumii.

 6. Skip Day albo Ditch Day.
  Np. **http://www.caltech.edu/news/what-ditch-day-1927

 7. A ja myślałem, że Dzień Wagarowicza już nie jest obchodzony. Nigdy nie zauważyłem jakiś masowych wagarów (ani w gimnazjum, ani w liceum), a w tym roku 21 marca nie było tylko dwóch osób. A nie jest to jakiś wysokich lotów liceum. Ale to klasa maturalna, więc może dlatego 😉

css.php