Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

5.11.2015
czwartek

Zmarł nauczyciel

5 listopada 2015, czwartek,

Nauczycieli jest tak dużo, że prawdopodobnie codziennie jakiś umiera. Żegnają go koledzy z pracy, niektórzy absolwenci, wąskie grono przyjaciół. Rzadko zdarza się, że o śmierci wie całe miasto, szczególnie tak duże jak Łódź. Chyba że umrze pedagog szczególny.

Dzisiaj próbowałem poinformować znajomych, że zmarł Marek Kaczorowski, były dyrektor III LO w Łodzi, ale trudno mi było znaleźć kogoś, kto jeszcze nie wiedział. Także do mnie dzwonili znajomi z tą wiadomością, ale zupełnie niepotrzebnie – już wiedziałem. Informacja rozeszła się lotem błyskawicy. Potem, jak już wiedzieliśmy, co się stało, usiedliśmy do komputerów, aby sprawdzić, czy jest jakaś wzmianka w mediach. Bo jak nie ma w sieci, to widocznie nic ważnego się nie stało. Okazało się, że jest i to całkiem sporo – zob. tutaj.

Jakiś czas temu byłem na pogrzebie nauczyciela, który wychował parę pokoleń uczniów. Potem kilka lat był na emeryturze. To wystarczyło, aby dzisiejsi uczniowie nic o nim nie wiedzieli. Nawet delegacja młodzieży na cmentarzu nie bardzo wiedziała, kogo żegna. Po prostu jakiegoś nauczyciela, który kiedyś w tej szkole pracował. Kilku osobom opowiedziałem, kim był zmarły, ale potem się zmęczyłem i dałem sobie spokój. Szukajcie w internecie – jak umarł ktoś ważny, to na pewno media już o tym nadają. A jak nic nie ma, to widocznie odszedł jeden z wielu.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. A czegoś się spodziewał?

    Że po Tobie płakać będą? Nie będą.

  2. Czy powyżej to wpis pijawki ?

  3. Znam wielu ludzi, których autor tego bloga (blogu, wiem) zainspirował do tego, by zostać nauczycielem lub by stać się lepszym nauczycielem. Większość z nich „przerosła mistrza” i dzisiaj uważa autora za konserwatystę albo wręcz zwolennika wstecznictwa, ale jednak ta inspiracja z jego strony została w nich i motywuje ich nadal do pracy.
    Myślę, że wiadomość o jego pogrzebie rozejdzie się po internecie lotem błyskawicy, a pamięć o nim będzie wówczas nadal żywa. Życzę autorowi, oczywiście, by moment ten był w bardzo dalekiej przyszłości.

  4. Zamiast obecnych uczniów zebrać byłyh uczniów, którzy go znali

css.php