Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

31.10.2015
sobota

Aniołowie na Halloween

31 października 2015, sobota,

Katecheci zniechęcają do przebierania się na Halloween, ale jak już dziecko musi, to najlepiej za anioła. Rodzice dostali nawet w tej sprawie przypomnienie SMS-em. Mamy czuwać nad dziećmi, aby postąpiły właściwie.

Dostałem SMS-a i nie wiem, jak zareagować. Wprawdzie moja córka nie chodzi na religię, ale widocznie zalecenie dotyczy wszystkich. Staram się traktować z szacunkiem informacje od nauczycieli, ale tym razem nie potrafię pojąć, dlaczego na Halloween dziecko powinno przebrać się za anioła. Co szkole do tego?

Od kilku dni mnóstwo diabłów, czarownic i wampirów biega po osiedlu, gdzie mieszkam. Gdybym zmusił córkę do przebrania się za anioła, naraziłbym ją na poważne kłopoty. Natychmiast diabli by ją wzięli – i to całkiem dosłownie. No chyba że stałby się cud i mojemu aniołkowi pomógłby dyrektor szkoły przebrany za Jezusa albo jeszcze lepiej kurator w stroju samego Pana Boga. Wtedy proszę bardzo!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 22

Dodaj komentarz »
 1. Przecież diabły i czarownice są o wiele ciekawsze wizerunkowo od aniołka, a i mnie podobają się najbardziej. Zostawiłabym dziecku wolną rękę; po co dzieciak ma patrzeć na rodzica ze łzą w oku i niechęcią?

 2. Kto płaci za te smsy? I komu się chce to wysyłać?

 3. Tylko dzieci meneli przebierają się za diabły, czarownice i wampiry.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ksiądz Peńkos, dyrektor chicagowskiego przyczółka Radia Maryja „z okazji 31-go października, a więc ostatniego dnia miesiąca”, zaprosił dzieci na zabawę do parafii świętej Priscilli.

 6. „Od kilku dni mnóstwo diabłów, czarownic i wampirów biega po osiedlu, ”
  Od tygodnia mnóstwo diabłów, czarownic i wampirów biega po Sejmie, na razie ,zgodnie z treścią SMS-a, przebranych za aniołków.
  Nasz proboszcz od jakiegoś czasu urządza Kontrhalloween, a mianowicie przed Wszystkimi Świętymi urządza pochód Wszystkich Świętych, oczywiście w przebraniu za aniołków.

 7. A moze tak przebrac sie za Wesowskiego?

 8. Za rok, rodzice dzieci przebranych nie za anioły, będą karani grzywną, lub aresztem.

 9. Sprytny katecheta upiekłby dwie dynie na jednym ogniu: zamiast za diabła i czarownicę, niech się dzieci przebierają za in vitro i gender.

 10. To juz jest panika ze strony proboszczow. Przeciez Halloween wypada przed Wszystkich Swietych i Zaduszkami, ktorych to tradycyjnych obchodow (rowniez siegajacych czasow przedchrzescijanskich) nikt u nas chyba wyrzec sie nie chce. Mogliby sobie darowac te komiczna wojne. Ale skadinad znamienne, ze te anioly wysylane na walke z poganstwem pojawily sie zaraz po wyborach, moze wiec to nie panika a wzmozona ofensywa? Tak czy owak niepowazne.

 11. Spokojnie, to tylko collateral damage. Polska jest krajem katolickim, prawie 100% ochrzczonych, więc katecheci poniekąd słusznie założyli, że prawdopodobieństwo, iż ich SMS trafi do jakiegoś dziwaka wierzącego w niewiarę jest bliskie zeru. A jednak!

  W ciągu ostatnich kilku lat biedne dzieciaki wmontowane w neobolszewicką hucpę często pukały do mych drzwi, zawsze z terrorystycznym szantażem: „cukierek, albo psikus!”. Gdyby były starsze i mądrzejsze, to znalazłby się pewnie w domu kawałek czarodziejskiego kija-samobija, który załatwiłby sprawę ad hoc, ale to niebożęta nieświadome, więc po cierpliwym wytłumaczeniu problemu otrzymywały ode mnie zaproszenie, aby przychodziły raczej z kolędą na święta Bożego Narodzenia, zamiast dawać się wodzić z nos „starszym i mądrzejszym”, jak powiada red. Stanisław Michalkiewicz, bo nikt nie ma chyba wątpliwości, czyja to sprężyna. I w zeszłym roku przyszły! Odśpiewały kolędy, dostały 5 dych, wszyscy byli zadowoleni.

  Te niereformowalne, biedne dzieci rodziców-natrętów wysługujących się swoimi pociechami w złej sprawie (to coś, jakby stręczenie własnego potomstwa do swoistego nierządu), zastały dzisiaj na drzwiach znak formatu A4, jakby zakaz wjazdu z napisem „Zakaz Halloween’u”. Muszę powiedzieć, że totalitarna tresura społeczeństwa przez komisarzy UE oraz ich lokalnych popleczników zdziałała cuda, bo żaden szczyl nie śmiał nawet nacisnąć na dzwonek po przeczytaniu napisu. Wiedzą, co znaczy zakaz.

 12. I Ty Brutusie, też cenzurujesz..?

 13. zza kaluzy

  Tylko dzieci meneli??
  Czyli dzieci katolikow tylko za arcybiskupow?
  Te zboczone za Michalika ,Wesolowskiego, Paetza…?
  Te poszczace za Dziwisza…a abstynenci za Glodzia…?

 14. Doktor Ewa na przepustce z Tworek.

 15. A daliście katechetom prawo do przetwarzania swoich danych osobowych, chociaż dzieci nie chodzą na religię? Bo niby skąd te esy? 🙂

 16. mmaly
  1 listopada o godz. 13:18 246081
  Uwaga kryptoreklama.

 17. @zza kałuży
  Dzieci meneli w ogóle się nie przebierają, geniuszu.

 18. Ile razy zmałpuję @Gospodarza i napiszę coś w jego stylu tyle razy dostaję po łbie. Cieszy mnie to niezmiernie bo znaczy, że nie tylko ja nie zawsze łapię ironię.
  Bo to zła ironia była. 😉

 19. @Doktor Ewa 1 listopada o godz. 1:00 246077
  „Polska jest krajem katolickim, prawie 100% ochrzczonych”
  Luterańskie nie kscom jejich młodych, kozdy to wi.

  A Pan Profesor Doktor Habilitowany Mieczysław Ryba bardzo słusznie wyraża nadzieję, iż zwycięstwo PiSu daje nadzieję na wprowadzenie w Polsce zasady dozgonności małżeństwa.

 20. Nie ma co komentować takich esemesów, katechetów, księży, doktor Ewy i innych. Po co nerwy tracić. Jakt ktoś wybiera ciemnotę lub głupotę -jego małpy, jego cyrk. Gorzej, gdy ci sprawiredliwi chcą narzucać ogląd świata. Będziemy to mieli usankcjonowane „prawem”. Pierwsze sygnały już są-wyroki TK (Doda, klauzula sumienia). W takim wypadku trzeba sie wku… I pogonić trę świrętą zgraję.

 21. @zza kałuży
  Bo ironia ogólnie jest zła. Teraz to pewnie wpiszą do konstytucji.

 22. W to odwieczne katolickie święto, jakim są „Dziady”, pardą, Wszystkich Świętych, pragnę po chrześcijańsku nieść Gospodarzowi nadzieję i pocieszenie czyli oświęcenie.
  Tym bardziej, że tym właśnie się On zawodowo, w szkole od ćwierćwiecza publicznie katechetycznej, para (tj. oświątą).

  Nowy Minister Oświęcenia wraz z Ministrantem Finansów z pewnością jeszcze w tym roku Halowin opodatkuje, a Panu da za to pięćset złotych.
  Będzie na całoroczne włosy anielskie i Kleparz Multimedialny dla Pana i Córki.
  Panie Gospodarzu, surdutum corda!

 23. Gekko
  1 listopada o godz. 21:45 246088
  Na Ministrę Oświęcenia proponuje pania Kloc.
  ma idealne kwalifikacje, licencjat z teologii na KUL i kilka lat praktyki jako katechetka w szkole podstawowej, poza tym bardzo bliskie kontakty z naszym byłym proboszczem.
  już kiedyż była kandydatką na ministę oswiecenia z PiS, potem na ministre od spraw europejskich, omnibus niczym pan Glinski.

css.php