Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

28.10.2015
środa

Nie samymi wyborami człowiek żyje

28 października 2015, środa,

Nie reaguję ostatnio ani na telefony, ani na maile. Nie mam ochoty odpowiadać na jedno i to samo pytanie, czyli co sądzę o wynikach wyborów. W szkole o niczym innym się nie rozmawia, tylko o tym, co z nami będzie pod rządami PiS. Już mi obrzydło życie z powodu tych dyskusji, a przecież to dopiero początek.

Dzisiaj pojechałem do warsztatu, aby zmienić opony. Pomyślałem, że tam przynajmniej odetchnę od jednego i tego samego tematu. Pooglądam sobie plakaty, które wiszą na ścianach, i zrobi mi się bardzo miło. A trzeba wiedzieć, że lepszych plakatów nie mają nawet kierowcy tirów, a oni zwykle mają całkiem dobre. Lubię więc jeździć do zaprzyjaźnionego wulkanizatora, gdyż jest po co. Niestety, tym razem się zawiodłem. Plakaty zdjął, radio przestawił na polityczne tematy, a poza tym po raz pierwszy od 20 lat nie przywitał mnie sprośnym dowcipem, lecz pytaniem, co sądzę o wynikach wyborów. A niech cię diabli porwą! Gdybym wiedział, co mnie tu spotka, sam bym zmienił opony.

Wczoraj straciła w szkole przytomność jedna z nauczycielek. Podobno z powodu bólu głowy. Mnie też strasznie boli głowa z powodu dyskusji politycznych. Z trudem, ale się trzymam. Strasznie bym porozmawiał o dupie Maryni albo innym równie fascynującym temacie, jednak nie ma z kim. Jak tak dalej pójdzie, to mnie też karetka powiezie do szpitala. Pojechałbym choćby i teraz, ale boję się, o co zapyta mnie lekarz. Jak o to samo, to ja poproszę wpierw o maksymalne znieczulenie, bo nie wytrzymam.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Do kogo pretensje. Macie co chcieliście, a teraz już odwożą nauczycieli na izbę przyjęć.
  PiS da, tak Wam namiesza, że zatęsknicie za PO ( i innymi normalnymi partiami).
  zresztą, kto wychował młody elektorat, który glosował na Pis i Kukiza, nauczyciele.

 2. Oczywiście, że nauczyciele. Kto to widział, aby wychowywaniem zajmowali się rodzice. To takie passé.

 3. Niewdziosek
  29 października o godz. 6:51 246060
  Jakoś nie słyszałem protestów nauczycieli przeciwko religii w szkole (kilka mld, które mogły by pójść na ekonomię, matematykę, fizykę,). ale o protestach płacowych było co chwilę słychać.
  Nie martwcie sie, już PiS planuje likwidacje kilku tysięcy etatów nauczycielskich przy okazji likwidacji gimnazjów. Słyszalem w radio.
  zatęsknicie za wredną PO.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „Nie martwcie sie, już PiS planuje likwidacje kilku tysięcy etatów nauczycielskich przy okazji likwidacji gimnazjów. Słyszalem w radio.”

  – no tak, ostatnimi laty nie zamknięto żadnej szkoły, żaden nauczyciel etatu nie stracił, to były takie złote lata dla nauczycieli niedoceniane przez nich ze strony PO, które wiadomo: wzbudzi w Polakach tęsknotę za tym „wrednym PO ” 😀
  http://www.regiopraca.pl/portal/rynek-pracy/wiadomosci/zwolnienia-w-szkolach-ilu-nauczycieli-straci-prace-w-twoim-regionie
  Bo niż niżem, ale też ten czas władze wykorzystały zamiast to zmniejszenia liczebności w klasach, łatwiej było pozamykać szkoły i zwolić setki nauczycieli.
  http://solidarni2010.pl/11042-zamknieto-ponad-47-tys-szkol.html
  Ja tam lubię poczytywać to straszenie.

 6. Tak wstrętny PIS i cudowna PO. Tylko dlaczego ta cudowna PO zadłużyła kraj na 1,5 biliona złotych???
  Młodzież głosowała, bo ma dość tego, że ma pracować za 1500 zł, a klany rodzinne zarabiają dziesiątki tysięcy tylko dlatego ,ze są z układu kolesiowskiego.

 7. A cóż było, szanowny Panie Pedagogu, na tych tak ciekawych plakatach?

 8. @mpn
  Nie wiesz? To były Matki Polki.
  Do dnia zstąpienia Ducha Świętego na Naszego Pana Prezydenta Doktora Andrzeja Dudę nosiły one bowiem żałobę.
  Nie mów, że czarna bielizna ciebie nie kręci.

 9. Oj,znowu znawcy szkolnicta sie odezwali. Ludzie, nie wszyscy glosowali na pis. Orzechy przeciwko kasztanom, ze mniej belfrow glosowalo na pis,niz reszta grup zawodowych. PO grabila sobie w szkole od dawna. Pani Hall jako minister dno, Kluzik -tutaj brak skali. Samorzady-tutaj jest super, hiper, ekstra:przyjmowanie do szkol po znajomosci (dyrektor nie ma nic do gadania) w mysl zasady bierny, mierny, ale wierny. Brak kasy-lacza klasy w molochy, papier do ksero (i nie tylko) kupuja nauczyciele, wieczne podchody-podskoczysz, to wylatujesz. Rodzice, to inna melodia (przychodza z awanturami, bluzgami, pogrozkami). Dzieciaki niejednokrotnie sa agresywni. Tutaj dygresja: konczyle studia! A nie kursy samoobrony. Dodajcie do tego urzedasow z kuratoriow i…dziennikarzy! Ktorzy wypisuja glupoty, bo to ludzie przeczytaja (18godzin, przerwy, wakacje, ferie, kasa w wysokosci 8tys). Jeszcze jedno: niepamietam poparcia dla katechezy, belfrzy byli przeciwni, tylko niktnas nie pytal. Na koniec. Nie porownujcie szkol publicznych z prywatnymi albo spolecznymi. Nie porownujcie szkol z aglomeracji z powiatowymi,czy gminnymi? To sa dwa swiaty.

 10. @zza kałuży
  Nie wiem, domyslać się jeno mogę.
  A skąd wiesz, że była tam jakakolwiek bielizna?
  PS Czarna bielizna to prawie oksymoron 🙂

css.php