Na razie bez podręczników

Starszym uczniom zapewne jest wszystko jedno, kiedy będą mieć podręczniki. Natomiast młodsze dzieci bardzo cierpią, gdy nie mają co do plecaka włożyć.

MEN informuje na swojej stronie, że większość szkół złożyła wnioski o dotacje na podręczniki. Pieniądze zostały przekazane do samorządów także w przeważającej liczbie województw (info tutaj). Niby wszystko gra, ale jak się to przełoży na twarde fakty, to w dziecięcych plecakach podręczników nie ma.

Zobaczymy, co jutro wychowawca powie dzieciom. Miejmy nadzieję, że nie zacytuje rozporządzenia MEN, z którego wynika, iż „Ostateczny termin przekazania dotacji mija 15 października”. Dorośli zrozumieją, ale co powiedzą dzieci?

Wprawdzie darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, ale z podręcznikami jest chyba inaczej. Prezenty trzeba dawać w odpowiednim czasie, inaczej dużo mniej cieszą, a coraz bardziej złoszczą. Dzieci byłyby zachwycone, gdyby podręczniki dostały w wakacje, będą zadowolone, gdy wychowawca rozda je na pierwszej lekcji, czyli jutro. To właściwie ostateczny termin. Potem to już można misia pocałować w d…