Dlaczego na galowo?
W wielu szkołach podstawowych kazano dzieciom przyjść dzisiaj na galowo. Nie wyjaśniono tylko, dlaczego tak należy się ubrać, więc dzieci gubiły się w domysłach. Zwyciężył pogląd, że to z okazji kolejnego Dnia Nauczyciela. Widocznie jak w szkole jest święto, to na pewno ku czci belfrów.
Wszystko wyjaśniło się dopiero podczas uroczystej akademii. Tam dzieci dowiedziały się, że ubrały się tak pięknie z okazji Święta Polski. W prezencie dostały wolny poniedziałek oraz wtorek. Święta ocenia się po liczbie wolnych dni. Im więcej wolnego, tym ważniejsze święto. Dwa dni wskazują, że takie sobie.
Ponieważ Święto Niepodległości jest dniem wolnym od pracy, wiele szkół, szczególnie dla starszych dzieci, próbuje o nim zapomnieć. Uczniowie 11 listopada dostali wolne, rodzice też, więc mogą wszyscy świętować w gronie rodzinnym. Szkole nic do tego. W końcu od wychowywania jest rodzina, także od kształtowania patriotyzmu. Szkoła tylko uczy i dba o miejsce w rankingach, wychowuje rodzina. Organizowanie imprez patriotycznych nie przekłada się na wyniki w rankingach, więc po co to komu?
Jak rodzice chcą, aby dziecko wiedziało, dlaczego ubiera się na galowo, to niech maleństwu wytłumaczą. Nieładnie zwalać wszystkie obowiązki na szkołę. Od czego w końcu jest rodzina?
Komentarze
Gdzies wyczytalem wczoraj ze w 2015 roku bedzie w Polsce 115 dni wolnych od pracy. I tak Polska Rosnie W Sile I Zyje Sie Nam Dostatniej!
A.L. – 104 dni wolne to soboty i niedziele ( nie dla wszystkich wolne ). Pozostaje zatem 11 dodatkowych dni – czy to aż tak wiele przy 248 dniach roboczych ?
Nauczyciele z okazji święta nie mają 2 dni wolnego, w mojej szkole obowiązkowo odsiadujemy swoje godziny i dodatkowo radzimy na radzie. A co do informacji, w szkole zdecydowanie więcej mówi się o rekolekcjach, Wigilii i Wielkanocy. Nikt nie chce „narodowych nudów”. Sami jesteśmy winni – za ojczyznę można ginąć, ale cieszyć się z niej…
A może jakiś konkurs „czemu dziś przyszliśy na galowo”?
@A.L.
„Gdzies wyczytalem wczoraj ze w 2015 roku bedzie w Polsce 115 dni wolnych od pracy. I tak Polska Rosnie W Sile I Zyje Sie Nam Dostatniej!”
Jak zauważył @kaesjot: matematyki nie wystarczy skończyć – jeszcze trzeba umieć się nią posłużyć. Nota bene: proszę się pochwalić przypomnieniem ile dni wolnego ma Pan Profesor w tej swojej Ameryce i jak to się ma do amerykańskiego dobrobytu.
@Krzysztof Cywinski. Widac bede musial u Pana Profesora wziac korepetycjie. Kto wie, moze nawet z rownan z jedza niewiadoma
@A.L.
Czytanie ze zrozumieniem jest pochodną wykształcenia ogólnego, a proces jest długotrwały. Na naukę nigdy nie jest za późno, nawet dla amerykańskich profesorów, którzy tradycyjnie po wypisywaniu bzdur uciekają od odpowiedzi.