Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

14.06.2013
piątek

Uczniowie w polityce

14 czerwca 2013, piątek,

Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego w mojej szkole z każdym rokiem jest coraz lepsza, ale obecna przejdzie do historii. Wszystko dzięki kandydatom, którzy dwoją się i troją, aby pozyskać przychylność wyborców (zob. info na stronie szkoły).

Kto tylko wchodzi do szkoły, zaraz wpada w ręce sztabów wyborczych. Wprawdzie jestem nauczycielem, czyli nie mam praw wyborczych, ale i tak kandydaci odnoszą się do mnie z szacunkiem. Zostałem zaproszony do stołu, który uginał się pod ciężarem różnych pyszności. Gdy zaspokoiłem głód brzucha, miałem szansę porozmawiać z kandydatem. Mnie akurat wystarczyły uściski i wymiana serdeczności, natomiast uczniowie chcieli zapoznać się z programem wyborczym. Proszę bardzo, wszystko wypunktowane.

Pewien punkt programu zainteresował mnie bardziej. Otóż jeden z kandydatów składa obietnicę, że zajmie się remontem boiska szkolnego. Niestety, jest ono w fatalnym stanie. Wesprze w tych działaniach dyrekcję i nauczycieli, którzy od lat bezskutecznie coś robią. Drugi kandydat natomiast twierdzi, że pierwszy blefuje, gdyż boisko nie jest sprawą uczniów, ale dyrekcji. Niby że Samorząd Szkolny ma inne cele niż robienie czegoś za belfrów. Ta uwaga jest na pewno szczera, ale bardzo niepolityczna. Właśnie politykowanie polega na tym, że obiecuje się zrobić coś za innych. Co z tego wyjdzie, zobaczymy, ale kampania jest wyborna, a obietnice prześwietne.

Odwiedził mnie dzisiaj absolwent, który zauważył, że za jego czasów nie było żadnej kampanii. Głosowali na kandydatów, których w ogóle nie znali. A teraz, proszę bardzo, uścisk dłoni, poczęstunek, wspólne zdjęcie, radiowęzeł nadaje spoty wyborcze, na ścianach plakat na plakacie, w każdym kącie ulotki, miłe dziewczyny po bokach – aż się chce głosować. Szkoda, naprawdę szkoda, że nie mam praw wyborczych.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Czy to alegoria współczesnej Polski? 😉

 2. A dziewczyny jakieś tez kandydują czy tylko „stoją po bokach”? Zacheca je ktoś do podjęcia roli polityczki, a nie tylko hostessy? Jeśli nie, to co tu się dziwić, że kobiet w parlamencie mamy 24%…

 3. Atenko,
  dziewczyny są w samorządzie. Często są też przewodniczącymi. W tym roku jednak wyjątkowo walka o najwyższe stanowisko rozgrywa się między chłopakami. W liceum raczej chłopców trzeba zachęcać do aktywności społecznej, dziewczyny zwykle same się garną do tej działalności.
  Pozdrawiam
  Gospodarz
  PS: Zobacz skład samorządu w moim liceum:
  http://lo21.szkoly.lodz.pl/index.php?page=skladsamorzadu

 4. nie dyskretne pytanie w demokratycznej III RP, kto płaci za te pyszności ?
  Czyżby w samorządzie uczniowskim tez była kasa do przekręcenia jak to dzieje się w rządach, na Wiejskiej, na dworze hr Komorowskiego i w urzędach III RP ? Ile tego jest ?

css.php