Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

18.05.2010
wtorek

Sabotaż, czyli dlaczego giną ważne dokumenty

18 maja 2010, wtorek,

Ktoś musiał się wkurzyć na szkolną papierkomanię, gdyż zaczęły ginąć ważne dokumenty. Do tej pory można było wszystko zostawić w pokoju nauczycielskim, a teraz trzeba trzymać przy sobie. Ostatnio zginął spis podręczników, które obowiązują w naszej szkole. Nauczyciele sumiennie powypisywali nr programu, nr dopuszczenia, tytuł, nazwiska autorów itp. Zbieranie danych trwało miesiąc, gdyż każdy musiał sobie przypomnieć, z czego uczy. Gdy w końcu lista powstała, ktoś ją rąbnął. Teraz spisujemy wszystko od nowa.

Na początku ogarnęła nas wściekłość na złodzieja. Szczególnie mocno zdenerwowała się osoba, która była odpowiedzialna za sporządzenie spisu. Napisała nawet na tablicy, że zamorduje człowieka, który ukradł. To jednak okazało się przysłowiowym przybiciem gwoździa do trumny, gdyż teraz na pewno złodziej nie odda. Nawet gdyby ktoś znalazł przypadkowo, to wyrzuci z obawy, aby nie padło na niego podejrzenie, że ukradł. Jakaś szansa na znalezienie dokumentu byłaby, gdyby wyznaczono nagrodę.

Z powodu zaginięcia spisu miałem więcej roboty. Jednak nie czuję złości na złodzieja. Nawet go popieram. Przecież te wszystkie papiery, które sporządzamy w szkole, zdają się psu na budę. Już dawno ktoś mądry powinien sabotować tę naszą próżną robotę. Żałuję, że nie ja wpadłem na ten pomysł.

Dzisiaj na polecenie dyrekcji przeprowadzałem ankietę w jednej z klas. Uczennica – mądra i zdolna – zapytała, czy może nie brać udziału w pracy, która nie ma sensu. Musiała jednak zobaczyć w moich oczach strach (za jej odmowę ja dostałbym po głowie), gdyż w końcu wypełniła ankietę. Cała szkoła wie, że nie ma żadnego pożytku z tych papierów, ale nie pojawił się odważny, który by się zbuntował. W końcu znalazł się anonimowy sabotażysta. Lepszy taki sprzeciw niż żaden.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Drobna rada

  Patrzeć z góry
  na papióry.

 2. To może trochę z innej beczki. Często Pańskie wpisy zawierają moralizatorski ton, a ja sobie myślę, że trzeba zacząć od „własnego podwórka”. Czy parkowanie na trawie przed własnym blokiem wpisuje się tak naturalnie w kanon Pańskich zasad moralnych?

 3. Pani Ago,
  proszę zrobić zdjęcie tego samochodu, który parkuje na trawie przed blokiem, i przysłać tutaj, gdyż nie wiem, o czym Pani mówi. To porsche nie jest moje.
  Pozdrawiam
  DCH

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Gospodarz.
  Proponuję inną interpretację wpisu Agi – nie dosłowną.

 6. Wszyscy.
  To Ync podprowadzil dokumentacje. To przez niego to zamieszanie, caly ten mess. A tak sie staral, zeby go w pore nie wykryli. Wypunktowal wszystko dokladnie wedlug maksymy „Szanuj przyjaciela swego jak siebie samego”. A i tak mozemy go przyszpilic tu i teraz.

 7. Głupek
  Szybko wykryłeś sprawcę. Moje gratulacje. Przygotowuję kolejne akcje.

 8. Wątpię by w Polsce kiedykolwiek udało się zalegalizować życie, takim jakim jest. Bez udowadniania w papierach rzeczy, których nie ma. Dopóki żyją cekaemiści spod Lenino i ludzie fukcjonujący w takich nawykach czasu PRL. Najgorzej jest, że presja na dokumentowanie wszystkiego co się robi, zniechęca do jakiegokolwiek z własnej woli dzialania. Vide paragraf 42 (godzina pozadydaktyczna dokumentowana w białym zeszycie) Po co robić sobie problem? Problemów nie ma ten, co nic nie robi.

 9. spapierzono nam oświatę

css.php