Nadchodzą „-ingi”

CATERING to coś więcej niż wyżywienie. MENTORING bije na głowę całą edukację, a KONTROLING o niebo przewyższa zarządzanie. FAKTORING to raj dla tych, którzy mają problemy z płynnością finansową. SPORTING oraz CLUBBING to dwa najwspanialsze style życia. PETTING to cudowne wyjście dla tych, którzy boją się skutków seksu. Jak ktoś nie lubi w realu, wybiera GOOGLING.

Powoli wszystko co piękne i ważne otrzymuje końcówkę „-ing”. Zamiast wstrętnego belfrowania mamy piękny BELFERING, czyli szlachetny zwyczaj tłumaczenia ludziom, co jest dobre, a co złe. Zamiast nudnej konferencji prasowej mamy porywający BRIEFING. Zamiast ordynarnego nacisku mamy LOBBING. Opiniowanie to MENING, a najkorzystniejsza dla firm pożyczka to LISING. Program komputerowy potrzebuje LISTINGU, a stary samochód LIFTINGU. Mam dwie kobiety w domu, więc dobrze wiem, co to SHOPPING. Na weekend polecam DANCING i ROMANTING, a dla mniej odważnych ALKOHOLING, tylko nie w wersji NEVERENDING, bo przecież trzeba wrócić do pracy. A jak na kogoś w robocie czeka MOBBING, to niech zastosuje PRESING.

Zamiast egzaminu wstępnego jest CASTING, a zamiast oceniania pracy szkół – RANKING. Oczywiście najlepszy jest ranking „Perspektyw”. Warto studiować CONSULTING i COACHING. Najmodniejsze programy telewizyjne to FAKING i WRESTLING. Mnie jednak bardziej interesuje STING oraz BEIJING.