Polski nauczyciel i niemiecki zarabiają tyle samo

prawdę objawił polskim nauczycielom Jeremi Mordasewicz, członek zespołu budżetu i wynagrodzeń Komisji Trójstronnej oraz ekspert PKPP Lewiatan, jak podaje prasa. Niech powie to mojej żonie i mojemu dziecku, może dostanie tylko w pysk. Ponieważ jestem mniej krewki, ograniczę się do komentarza słownego.

Swoim twierdzeniem Jeremi Mordasewicz wpisał się do grona najbardziej fałszywych włodarzy PRL. Jeśli ktoś nie pamięta, to przypomnę. W czasach komunizmu można było na przykład zobaczyć w telewizji programy o nauczycielach z Zachodu, którzy strajkowali z powodu niskich zarobków. Nasi nauczyciele nie strajkowali, więc wniosek był tylko jeden – w Polsce nauczyciele zarabiają lepiej niż na Zachodzie. Ale potem zaczęły się w naszym kraju strajki, więc przestano posługiwać się tą argumentacją. Teraz wraca retoryka PRL-owska w wydaniu nowych dufków u władzy (proszę nie mylić dupka z dufkiem, bowiem dufek to zadufany człowiek i tyle, natomiast dupek to po prostu idiota).

A zatem polski nauczyciel zarabia tyle samo co niemiecki, czyli powinno go stać na to samo, na co stać niemieckiego nauczyciela. Byłem w knajpie w Łodzi z niemieckim nauczycielem. Pojedliśmy, popiliśmy, a potem przyszło do płacenia. On zapłacił 1 procent swojej pensji, a ja 10 procent. De facto wydaliśmy tyle samo, to znaczy po 40 euro, ale między 1 procent a 10 jest różnica. Potem byłem w Niemczech w knajpie z niemieckim nauczycielem. Pojedliśmy, popiliśmy, on wydał 3 procent swojej pensji, a ja 30 procent. Aż mi koleżanka powiedziała, żebym się uspokoił z wydawaniem pieniędzy, bo w trzy wejścia do knajpy wydam całą pensję. Posłuchałem i potem żywiliśmy się bułeczkami na sucho.

Niech mi Jeremi Mordasewicz wskaże miejsce, w którym pensja polskiego nauczyciela i niemieckiego będzie miała taką samą wartość. Może na stryczku albo w szambie nie ma różnicy między zarobkami nauczyciela polskiego i niemieckiego, bo w sklepie, w knajpie, w teatrze, w kinie i na stacji benzynowej czuje się znaczną różnicę. Dufek jeden!