Sami sobie zbudujcie boisko

To już trzeci dyrektor szkoły, który próbuje zdobyć fundusze na remont boiska. Pierwszemu się nie udało, drugiemu też, trzeci dopiero zaczął starania i jest pełen nadziei. 

Tym razem postanowiliśmy poprosić mieszkańców Łodzi. Jednak nie o pieniądze, tylko o głos w Budżecie Obywatelskim 2022/2023. Nasz projekt nosi nazwę Strefa 21 i ma numer L010 (szczegóły tutaj). Zachęcam łodzian do głosowania.

Władze Łodzi są z mojej szkoły bardzo zadowolone. Co roku dostajemy list pochwalny od prezydenta miasta i mnóstwo gratulacji od polityków i urzędników. Jednak boisko mamy w fatalnym stanie.

Pierwszemu dyrektorowi, który rozpoczął starania, się nie udało, gdyż – tak plotkowano – był mężczyzną. Żeby zmiękczyć urzędników, trzeba mieć kobiece podejście. Drugi dyrektor był wprawdzie kobietą, jednak boiska nie załatwił. 

Powodem miał być plan przeniesienia naszej szkoły do innego budynku i sprzedanie działki deweloperowi. Nie przeniesiono nas, działki nie sprzedano, a boiska nie ma.

W końcu dowiedzieliśmy się prawdy: „Sami sobie zbudujcie boisko”. No może nie dosłownie sami, ale jakimś sposobem. Tym sposobem – uznał trzeci dyrektor – ma być Budżet Obywatelski. Jak się nie uda, trzeba będzie poprosić tego, który wszystko w tym kraju może. Chociaż wolelibyśmy tego nie robić.