Najbardziej popularne liceum to my

Miło wiedzieć, że liceum, w którym pracuję, jest najchętniej wybieraną szkołą w Łodzi. Najwięcej absolwentów podstawówek chciałoby się tu uczyć. A najbardziej popularną klasą w moim liceum jest klasa humanistyczna (z rozszerzonym polskim, angielskim i historią).

Ranking najchętniej wybieranych liceów w Łodzi tutaj.

Uprzedzę zarzuty zawistników, że najpopularniejsze nie znaczy najlepsze. Tak rzeczywiście jest. Wczoraj ukazał się ranking najlepszych liceów (szczegóły tutaj), z którego wynika, że najpopularniejsza szkoła średnia jest na miejscu piątym w Łodzi (szóstym w województwie), jeśli chodzi o wyniki nauczania. To całkiem nieźle.

Uprzedzę też zarzuty kolejnych zawistników, że żadna w tym zasługa nauczycieli, sukces bowiem zawdzięczamy korepetycjom. Ten zarzut odnosi się tylko do niektórych przedmiotów i nie wszystkich uczniów. Gdyby brać pod uwagę wyniki matury z przedmiotów, które zdaje się bez korepetycji, bylibyśmy jeszcze wyżej. Na przykład z języka polskiego prawie nikt nie bierze dodatkowych lekcji, a jeśli nawet ktoś bierze, to kilka godzin, czyli niewiele. A wyniki z języka polskiego mamy bardzo dobre, lepsze od najlepszych.

Praca w najpopularniejszym liceum zobowiązuje przede wszystkim do tego, aby dbać o popularność. Dotyczy to wszystkich: dyrekcji, nauczycieli, uczniów. Robimy, co się da, aby było o nas głośno; sami widzicie, że z sukcesem. Wszystkich, którzy chcą się u nas uczyć, uczciwie uprzedzam: najważniejsza jest popularność. Inne sprawy też są ważne, ale troszkę mniej. Piąte miejsce w rankingu liceów, które w Łodzi najlepiej uczą, musi wam wystarczyć.