Nauka zdalna potrwa dłużej

Kilka dni nauki zdalnej może nie wystarczyć. Należy się raczej spodziewać, że zostaniemy w domu znacznie dłużej. A wszystko przez nadciągającą piątą falę zakażeń, która ma być – jak wieszczy prof. A. Horban – dramatem, jakiego jeszcze nie widzieliśmy.

Choć minister Czarnek wprowadził naukę zdalną na siedem dni – trzy w grudniu i cztery w styczniu – to nie wszystkie szkoły się temu podporządkowały. Wciąż dostawałem informacje z różnych stron kraju, że dyrektorzy zgadzali się, aby – jeśli taka wola – uczniowie przychodzili do szkoły i mieli zajęcia stacjonarne. Niektórzy nauczyciele byli wściekli, że muszą z tego powodu przychodzić do pracy i de facto prowadzić lekcje w trybie hybrydowym.

Mnie na szczęście do ominęło. Przez trzy dni prowadziłem lekcje wyłącznie zdalnie. Wprawdzie sporo uczniów koniecznie chciało spotkać się w szkole, ale odmówiłem. Argumentowali, że innym nauczycielom to nie przeszkadza. Każdy odpowiada za siebie. Jak przyjdzie zapowiadany przez prof. Horbana dramat zakażeń, wolałbym nie pluć sobie w brodę. Jeżeli nauka zdalna potrwa dłużej, nie ruszam się z domu. Moja gęba na ekranie monitora musi każdemu wystarczyć.

Wesołych Świąt! – oby bez dramatów.