Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

20.01.2018
sobota

Kanty studniówkowe

20 stycznia 2018, sobota,

Uczniowie się kłócą, nauczycielom lżej. W tym roku młodzież w ogóle nie może dojść do porozumienia, jak ma wyglądać studniówka. Walczy zażarcie o każdy szczegół. Największe boje toczą się o rodzaj stołów. Na czepianie się belfrów nikt nie ma już sił.

Uczniowie próbują wciągnąć nauczycieli w spór o stoły. Pytają, czy wolimy okrągłe czy prostokątne. Ciało pedagogiczne nie daje się jednak sprowokować. Nam jest wszystko jedno, chociaż niezupełnie. Wszystko jedno, byle tylko uczniowie nie doszli do porozumienia. Niech się kłócą. Aby spór przedwcześnie nie wygasł, jeden z cwańszych nauczycieli rozpuścił plotkę, że klasa humanistyczna jest za okrągłymi, a matematyczna za prostokątami. To dolało oliwy do ognia. Jak dobrze pójdzie, konflikt przetrwa dziesięciolecia i zarazi kolejne pokolenia.

I byliby uczniowie całkiem zapomnieli o nauczycielach, ale jakiś osobnik, podobno rodzic z komitetu studniówkowego, samowolnie – nie pytając dzieci o zdanie – napisał ogłoszenie i powiesił w pokoju nauczycielskim. Jest ono tej treści: „Nauczyciele, którzy zadeklarowali chęć udziału w studniówce, a nie wezmą w niej udziału, zobowiązani są pokryć koszty w kwocie 150 zł”. Każdemu, kto to przeczytał, szczęka opadała. Tylko tyle na nas wydano? W zeszłym roku plotkowano, że nauczyciel kosztował dwa razy tyle. A podobno mamy inflację.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. ” Pytają, czy wolimy okrągłe czy prostokątne.”

  Oho! Kwadratura, a nawet prostokatura kola w praktyce. Dobrze, ze nie wchodzicie w dyskusje. 🙂

  I

 2. Powariowali

 3. Co za luksus i przepych. Kłócą się czy stoły mają być prostokątne, trójkątne czy okrągłe. W moich czasach brało się to, co jest. No ale czasy były bardziej siermiężne.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Weźcie prostokątne. Pod nimi, w razie czego. lepiej się śpi.

 6. Najlepiej stół z powyłamywanymi nogami.

 7. Prawidłowo. Jak zabukujesz miejsce w hotelu dobrej klasy, a potem rezygnujesz – płacisz. Nie ma zmiłuj.

  Poza tym nie ma żadnej inflacji. 150×2=300.

 8. To jest po prostu demokracja w polskim wydaniu, gdzie podobno w tej demokracji każdy ma prawo bez ograniczeń wyrażać swoje zdanie i stanowisko (a może siedlisko). Jak widać demokratyczne rozumienie polityki przenosi się na coraz na inne obszary życia.
  Moje uznanie. Czekam na pouczenia bo jak wiadomo każdy wie lepiej.

css.php