Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

12.11.2017
niedziela

Historycy podzieleni

12 listopada 2017, niedziela,

W mojej szkole za organizację Święta Niepodległości odpowiadała kiedyś jedna osoba. Sama chciała i robiła, co chciała. Nikt jej się nie wtrącał, chociaż wszyscy po cichu krytykowali. Niestety, odkąd odeszła na emeryturę, nie ma chętnego, więc 11 listopada trafił w ręce historyków. A ci są bardzo podzieleni.

Nie chcę omawiać tego problemu szerzej, gdyż nie mam postury Przemysława Salety. Gdybym się za mocno rozpisał, jeden historyk palnąłby mnie w łeb zbiorczym wydaniem encyklik papieskich, drugi zdzielił Kapitałem Marksa, a trzeci dobił Opowieściami chasydów. Czwartego jeszcze nie rozszyfrowałem, gdyż jest nowy, ale z postawy i języka nie przypomina żadnego z naszych. Koleżanki nie tykam w ogóle, gdyż razem pijemy kawę, a to zobowiązuje. W każdym razie Święto Niepodległości u nas to miszmasz.

Oczywiście, coś z tym trzeba zrobić. No i ja mam pomysł. Otóż 11 listopada należy odebrać historykom i oddać nauczycielowi, który sam jeden uczy swojego przedmiotu. U nas fizyk jest tylko jeden. Jak będzie w szkole jedynowładztwo, żadnego zdania przeciwnego, żadnej opozycji, wtedy rozwiążemy problem z różnorodnością Święta Niepodległości. Jedyny będzie je organizował po swojemu, a my nie będziemy mieli prawa wyboru, co chyba w głębi duszy najbardziej lubimy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Z tą kawą to niech Pan uważa. Dla dyżurnych feministek z Polityki jak Joanna Gierak-Onoszko to już podchodzi pod „kulturę gwałtu”. Oby nie skończył Pan jak Weinstein.

 2. Tak… A za chwilę ktoś zapyta: „To się teraz nazywa „.

 3. …picie kawy?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. A fizyk tylko jeden, no bo po co młodzieży fizyka w XXI w.?

 6. Czy fakt „zmartwychwstania” Polski w 1918 roku przyczynił się do zmniejszenia czy do zwiększenia liczby milionów zabitych mieszkańców „tych ziem” w następnych konfliktach?

  Czy przyczynił sie do pogorszenia czy do poprawy poziomu rozwoju cywilizacyjnego „tych ludzi”?

  Gdyby granica niemiecko-rosyjska przebiegała jakoś podobnie do wschodnich granic Rzeczpospolitej, nawet tylko po III rozbiorze…

 7. **https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-iraku-rozpoczal-dwudniowa-wizyte-w-polsce,787675.html

  Stanowisko Polski w sprawie sporu Kurdów z władzami w Bagdadzie.

  Prezydent ( Duda) pytany o to, jakie stanowisko w sprawie sporu Kurdów z władzami w Bagdadzie zajmuje Polska podkreślił, że dla Polski istotny jest fakt, że Irak ma swój ustrój państwowy i swoją konstytucję.

  Jesteśmy absolutnie zwolennikami jednolitości terytorialnej, jesteśmy absolutnie zwolennikami zachowania spoistości państwa irackiego – powiedział Duda.

  – W tych granicach w naszym przekonaniu powinny się układać relacje iracko-kurdyjskie, na drodze dialogu. Chcę podkreślić, że ten dialog powinien być przez obie strony jak najlepiej realizowany i mam nadzieję, że tak też będzie – dodał prezydent.

 8. Przytoczyłem słowa prezydenta Dudy, gdyż w programie amerykańskiego radia NPR wysłuchałem dyskusji retransmitowanej z radia BBC, w której brytyjski historyk powoływał się na przykład Polski dla ilustracji dzisiejszej hipokryzji zachodnich mocarstw i braku współczesnego prezydenta Wilsona.

 9. No i sam Pan widzi, Panie Gospodarzu, jak się sprawy mają. No, chyba, że syndrom wczorajszego święta objął nadzwyczaj liczną osobowość.

 10. 5 nauczycieli historii i 1 fizyk. No to już wiemy, skąd się biorą parówki smoleńskie.

css.php