Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

31.07.2017
poniedziałek

Przywalić dyrektorów robotą

31 lipca 2017, poniedziałek,

Od września dyrektorzy szkół będą mieć jeszcze więcej roboty. Głównie papierowej, polegającej na tworzeniu dokumentacji, najczęściej bezsensownej i niewdzięcznej (info o nowych obowiązkach dyrektorów tutaj).

Niby to dobrze, bo im więcej pracy ma dyrektor, tym rzadziej widują go pracownicy. Siedzi taki w gabinecie i pisze – nie ma go więc dla nikogo. Nauczyciele mogą wtedy spokojnie uczyć.

Niestety, tak dzieje się rzadko. Samodzielnie pracujący dyrektor to ewenement. Najczęściej jak szef tylko dostanie jakieś zadanie, to natychmiast powołuje zespół, który ma to zrobić. Czasu na uczenie znowu będzie mniej.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. @Gospodarz
  Szkoda, że ani GN ani Broniarz&ZNP ani Pan nie protestowaliście i nie podnosiliście rabanu, kiedy Hall , Szumilas, Kluzik-Drożdżówka przy pomocy osławionej pani Berdzik wprowadzały(i to już w REALU!) za wielką unijną kasę generujące NAPRAWDĘ nieprawdopodobną biurokrację i papierologię(i to nie tylko dla dyrektorów!) oraz rodzące realnie same negatywne skutki tzw. ewaluację i tzw. program pomocy dla uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych (IPETY). Dlatego dziś Wasze wycie jest kompletnie niewiarygodne 🙁

 2. „Dlatego dziś Wasze wycie jest kompletnie niewiarygodne ”
  czy to sa slowa godne nauczyciela ?
  potem sie dziwimy, że słownik młodzieży zaczyna sie i kończy na słowie k….a

 3. @andrzej52
  A coś merytorycznego??? 😉
  Słowo wycie nie jest obsceniczne, a że wyją wilki,psy i szakale oraz hieny to inna historia… 😉

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Płynna Rzeczywistość 31 lipca o godz. 13:55 253304
  „Co to za fałszywkę kolega to zapodaje, przecież na tej liście powinny być nazwiska Biniendy i Berczyńskiego.”
  Rozumiem humor, ale konkurs Intela jest dla uczniów szkół średnich. Znane w Polsce międzynarodowe olimpiady są w USA traktowane z nie tak wielką estymą jak zostanie laureatem konkursu Intela, (być może nie mam tu racji, w każdym razie sukcesy w tym drugim są bardzo poważane).

 6. Aby postawić kropkę nad „i”, zacytowana lista pokazuje edukacyjną porażkę polonijnych rodziców oraz ich dzieci i ich niezdolność lub brak zainteresowania sięganiem po najwyższe możliwe w USA laury dla uczniów szkół średnich.

 7. belferxxx
  31 lipca o godz. 16:38 253310
  wszystko zależy od tego, w jakim kontekscie dane slowo zostało powiedziane.
  dobranoc.

 8. @andrzej52
  A co z meritum??? 😉

 9. Dyrektorzy niech się cieszą, że mają robotę i że nie są Puszczą Białowieską, w którą przywalono nie robotą a siekierą.

 10. zza kałuży,
  Nie doczytałem. Jeśli tak, to potwierdza to tylko różnice kulturowe między USA a Europą Wschodnią. U nas jest nacisk na naukę dla samej nauki, co w wieku starszym przekłada się na koncentrację środków i autorytetu na badaniach podstawowych.

  Bardzo pouczające jest porównanie wpisów w polskiej Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prace_badawczo-rozwojowe
  oraz angielskiej:
  ‚https://en.wikipedia.org/wiki/Research_and_development
  jakby dotyczyły zupełnie innych obszarów ludzkiej działalności.

  Analogicznie łatwo zauważyć różnicę kulturową między dowolnym podręcznikiem do nauk ścisłych czy technicznych napisanym w USA i Europie Wschodniej. W tym drugim przypadku z całą pewnością będzie położony duży nacisk na formalizm matematyczny i, generalnie, teorię. Przykłady będą nie z życia, tylko z formalizmu. Artykuł czy książka bez pierdyliona wzorów nie mogą być u nas uznane za naukowe.

 11. Jak pisze wczorajszy Głos Nauczycielski:

  „Ekoterroryzm” – to pojęcie, zdaniem resortu Jana Szyszki – powinno znaleźć się w projekcie podstawy programowej dla liceum, technikum i branżowej szkoły II stopnia. Zajęcia z uczniami mieliby prowadzić m.in. myśliwi. Wszystko w ramach szerzenia „ekologii stosowanej”

 12. Z każdym rokiem, i to od lat, uczenie jest tą częścią obowiązków nauczyciela, która mało kogo obchodzi. Dobry czy niedobry, grunt, że produkuje plany pracy, sprawozdania, ewaluacje itp. Uczyć zasadniczo nie musi – nikt tego nie sprawdza.

css.php