Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

11.01.2017
środa

Idziemy na studniówkę?

11 stycznia 2017, środa,

Mało nauczycieli chodzi na studniówki. Tendencja jest spadkowa. Z każdym rokiem ubywa chętnych do wspólnej zabawy z uczniami. Czyżby młodzież nie potrafiła się zachować?

W mojej szkole tegoroczna studniówka odbędzie się w piątek trzynastego. Być może feralna data odstraszyła amatorów tej imprezy. Uczniowie bardzo się zdziwili, gdy zobaczyli, jak mało nauczycieli odpowiedziało „tak” na zaproszenie. Trzeba było wyznaczyć zabawę na inny dzień, frekwencja byłaby znacznie większa.

Nie jestem przesądny, dlatego idę się bawić. Poprosiłem jednak znajomego księdza, aby dał mi odpust na hulanie w piątek. Nie jestem religijny, ale nie zaszkodzi się zabezpieczyć. Jak będę wchodził na salę balową, na wszelki wypadek odczynię urok, tj. splunę przez lewe ramię, przestąpię próg prawą nogą i wypowiem zaklęcie.

Uczniów proszę, aby się niczemu nie dziwili. Niech każdy myśli o swoich manierach. Za 100 dni matura, więc radzę dowiedzieć się, co jeszcze – poza nauką – należy zrobić, aby dobrze zdać ten egzamin. Zaproszenie belfrów na studniówkę to krok w dobrym kierunku. Dalsze kroki należy wykonać na samej imprezie. Nawet jak ktoś nie jest przesądny i nie lubi tradycji, radziłbym pochopnie nie lekceważyć odwiecznych praw natury i dobrej zabawy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Radzę też kupić kilka prezerwatyw. Pewnie nie jest pan rozpustnikiem, ale nie zaszkodzi się zabezpieczyć.

 2. snakeinweb,
  dziękuję za mocny komentarz, ale tym razem Pan przesadził. Takie rzeczy dżentelmen ma zawsze przy sobie.
  Pozdrawiam
  Gospodarz

 3. @snakeinweb
  To było niesmaczne.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @ mpn

  W kraju, w którym sekta smoleńska rozkopująca trupy uzyskuje absolutną większość w „demokratycznych wyborach” pojęcie niesmaku nie ma żadnego znaczenia. Skala pomiarów już dawno pękła.

  Pewnie dotyczy to również skali ironii. Tutaj o zabezpieczeniach.

 6. Jak już jesteśmy w kilkamtach przemysłu gumowego, to podobno w Sejmie pojawił się nowy projekt wiadomej ustawy. Jak by ktoś zakładał Komitet Obrony Kobiet, to chętnie się dopiszę.

 7. Ustawy tego zbiegowiska kibolskiej hołoty przy Wiejskiej w Warszawie są tyle warte co ukazy gubernatora Franka w Guberni Generalnej. Władza w Polsce jest nielegalna i poza prawem.

 8. @snakeiweb

  jest duża różnica między „ironią” i ironią

css.php