Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

29.04.2016
piątek

Mocne głowy maturzystów

29 kwietnia 2016, piątek,

Niektóre licea przezornie zakończyły naukę w klasach trzecich w czwartek, inne nawet w środę, my natomiast rozdaliśmy świadectwa dopiero dzisiaj. Całe towarzystwo natychmiast ruszyło do pubów, aby opić swój sukces. Co bardziej niecierpliwi nawet nie czekali na spotkanie z wychowawcą, tylko pobiegli do razu na piwo. Oby długi weekend wystarczył na ogarnięcie się po tej zabawie.

Od kilku dni nie sposób znaleźć w Łodzi lokalu, w którym nie byłoby maturzystów. Cała Piotrkowska zajęta, okoliczne uliczki, Manufaktura, całe centrum. Prawdziwe żniwa dla restauratorów. Pamiętam czasy, kiedy wejście nauczyciela wymiatało wszystkich uczniów bez wyjątku. Profesor wchodził, młodzież ruszała do drzwi. Teraz jest inaczej. Uczniowie zapraszają nauczycieli do wspólnego grona, przychodzą z pełnymi szklankami, aby razem się napić, przekonują, że teraz można, bo przecież skończyli szkołę.

Moim zdaniem, do zakończenia szkoły jeszcze daleka droga. Formalnie uczniowie klas trzecich stali się dzisiaj absolwentami, jednak tylko formalnie. Praktycznie aż do ostatniego dnia matury są pod naszym nadzorem, więc wspólne picie byłoby nie na miejscu. Poza tym nie ma co się tak spieszyć, przecież mamy na to czas. Za najbardziej cenne uważam zaproszenie po kilku latach, a nawet po kilkunastu, a po kilkudziesięciu wręcz za cudowne. Obawiam się, że picie teraz nie przeszłoby mi przez gardło.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Jednkowoż zmierza ku lepszemu

  2. Proszę się przyzwyczajać do dobrej zmiany, Kolesiu Profesorze!

css.php