Prawo i seks

W Urzędzie Miasta Łodzi w najbliższy poniedziałek odbędzie się konferencja propagująca znajomość prawa wśród młodzieży. Zapowiada ona cykl lekcji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gdyby to były lekcje o seksie, huczałoby całe miasto (tak było kilka lat temu – zob. tekst archiwalny). Ponieważ jednak ma być tylko o prawie, na temat inicjatywy cisza. Nawet na stronie UMŁ nie ma żadnej zapowiedzi. Czyżby to było spotkanie wyłącznie dla wtajemniczonych?

Program konferencji jest bardzo bogaty, ale na temat seksu nie ma, niestety, nic. Albo organizatorzy dobrze się kamuflują, albo będzie to konferencja bez seksu. Moim zdaniem, coś jednak będzie. O, chociażby punkt „h” programu „Wszyscy jesteśmy ludźmi” zdaje się coś sugerować. Także punkt „i” wydaje się dwuznaczny: „Czy mam się bać?”. Czy tylko mnie to się kojarzy z jednym?

Dostałem zaproszenie bezpośrednio od organizatorów, czyli Koła Prawniczego przy XXI LO im. B. Prusa w Łodzi. Przeczytałem, że konferencji patronują różne szychy, m. in. wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. Patronują, ale na swoich stronach nawet się nie zająkną o inicjatywie.

Zresztą co ja narzekam na innych, także moje liceum, mimo że patronuje, niczego na swojej stronie nie zapowiada. Ta cisza w instytucjach to niezbity dowód, że jednak będzie to bardzo podniecająca konferencja, a nie żadne nudy o poragrafach. Normalnie nie mogę się doczekać. Jeśli ktoś też ma ochotę wpaść, podaję namiary: 7 marca 2016, godz. 13-15, ul. Piotrkowska 104, Mała Sala Obrad UMŁ. Rejestracja tutaj.