Ranking liceów

W mojej szkole ktoś ukradł dzisiaj szampana z lodówki. Trunek czekał na ogłoszenie wyników Rankingu Liceów Perspektywy 2016. Rano okazało się, że nie ma ani szampana, ani wysokiego miejsca w rankingu. A niech to!

Chwilę później pocieszyła nas wiadomość, że wszystkie łódzkie szkoły poleciały w dół. Spadły wszystkie najlepsze szkoły. Jeśli wartość miasta mierzyć poziomem edukacji, to jest źle. W pierwszej 50. zmieściły się tylko cztery licea (wszystkie ze spadkiem w porównaniu do roku poprzedniego): Koper, Liceum Politechniki, Prus i Dwunastka. W przedostatniej szkole ja pracuję. W zeszłym roku zajęliśmy miejsce 26 w Polsce, dziś 34. W 2015 korki strzelały w górę, a dziś kompletne zero. Czyja to wina?

Bardzo mi żal tego szampana. Przeprowadziliśmy błyskawiczne śledztwo wśród uczniów, ale nie udało się znaleźć winnych. Podejrzenie padło na nauczycieli, ale nie dało się tego dowieść. W końcu ktoś oskarżył pracowników obsługi i administracji. Na pewno to spisek woźnych. Wzięły szampana z lodówki, wypiły ukradkiem i przez to mamy kłopoty. Jak się nie zrobi porządku z woźnymi, to będzie coraz gorzej (info o wynikach tutaj).