Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego BelferBlog - Blog Dariusza Chętkowskiego

20.04.2015
poniedziałek

Szorstkie podziękowanie

20 kwietnia 2015, poniedziałek,

Prezes ZNP podziękował nauczycielom za udział w sobotniej manifestacji. Poprosił też, aby zapytać koleżanki i kolegów, którzy nie byli z nami w Warszawie, dlaczego wybrali bierność. Czyżby zamierzali konsumować efekty tej manifestacji, siedząc w domu? Wystąpienie Sławomira Broniarza tutaj.

Jeszcze ostrzej dziękowali nauczycielom prezesi oddziałów. Do mnie dotarły takie słowa:

Bardzo dziękuję wszystkim członkom ZNP i szczególnie osobom niezrzeszonym za udział w manifestacji. Szkoda, że nie wszystkim zależy na poprawie sytuacji w oświacie i nawet nie odpowiedzieli na nasz apel o przystąpienie do akcji protestacyjnej oraz nie byli z nami w Warszawie.

Przyszedł zatem czas na rozliczanie biernych. Być może podziałała na liderów ZNP informacja gościa ze Szwajcarii, który podczas manifestacji podkreślał, iż w jego kraju do związków należy 50 procent pracowników. Wywalczyli to, wywalczyli tamto. A u nas? Niestety, nawet z tych, którzy należą, pożytku wielkiego nie ma. Większość bowiem kieruje się typowo polską zasadą: „płacę i wymagam”. Koledzy rozumują, że jak płacą składkę na ZNP, to na tym się ich aktywność kończy.

Na miejscu prezesów uważałbym na słowa, bo jeszcze nauczyciele przestaną płacić (ok. 15-30 zł miesięcznie). Jaki kraj, taka aktywność związkowa.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 21

Dodaj komentarz »
 1. Myślę, że sprawiedliwie byłoby podwyżkami wynagrodzić tych co na manifestacji byli a ci co nie byli, znaczy na wzroście apanaży im nie zależy więc bez podwyżek.
  Zastanowiłbym się jeszcze, czy wszyscy na manifestacji się jednakowo angażowali, w telewizji było widać wielu apatycznych, jakby wycofanych, można podejrzewać nie przekonanych do postulatów.
  Czy oni też we fruktach mają partycypować na równi ze zdzierającymi gardło?

 2. Eh, Parkerze! Ty się chyba nigdy nie nauczysz, na czym szkoła polega.
  Sprawiedliwie, to znaczy po równo (wszyscy mają jednakowe żołądki).
  Może być jeszcze po równiej, znaczy: według stażu i stopnia awansu. Tak i sprawiedliwość będzie syta i karta cała.

 3. I tak dobrze, że jakiekolwiek podziękowanie było – moja skromna osoba żadnego podziękowania nie otrzymała, choć napisałem pod produkcją p. Szostkiewicza obok sprostowanie, że był uprzejmy się walnąć i dwukrotnie zaniżyć liczbę osób mających już ustalony dzień oraz godzinę oglądania Całunu Turyńskiego, wykazałem także, iż jego – skądinąd obrazoburcza – teza, iż Chrystus był (jest) Żydem, to kompletny nonsens, gdyż jako Syn Boga musiałby mieć za ojca Żyda, a więc Bóg Ojciec musiałby być Żydem, co chyba każdy przyzna, że wygląda na równie śmiałą deklarację, jak twierdzenie pacjenta psychiatryka, że jest Napoleonem. Jednak redaktor (?) Szostkiewicz zamiast podziękować, wpis usunął – ot, i takie podziękowanie…

  Za kilka dni, bo już w sobotę kolejny protest Frankowiczów w Warszawie. Mam nadzieję, że dadzą nauczycielom dobry przykład, jak Obywatele powinni walczyć o sprawiedliwość z antypolskim państwem okupującym urzędy w naszym kraju. To państwo stricte faszystowskie, nawet już nie stwarzające pozorów demokracji, uciskające Obywateli na różne sposoby: programową pauperyzacją nauczycieli, przymusem szczepień pod karą 5 tys. PLN, bezprawną penetracją naszych kont bankowych, prześladowaniami urzędniczymi, inwigilację, procesami w których zapadają wyroki bez rozpoznania sprawy (jak w przypadku ks. Gila), współuczestnictwem w grabieży otwartej patentem „na franka szwajcarskiego” oraz ukrytej, inflacją polskiej waluty, która straciła ostatnio ~30% do dolara, mimo że żadnego QE złotego w Polsce nie było – długo by wyliczać.

  Sądzę, że kolejny protest nauczyciele powinni odbyć wspólnie z Frankowiczami, rolnikami oraz innymi pokrzywdzonymi grupami przez państwo, ponieważ to jest nasza wspólna sprawa. Los Frankowiczów przekłada się na los nauczycieli, a nauczycieli na rolników itd., wszyscy bowiem jesteśmy naczyniami połączonymi, Obywatelami tego samego kraju, funkcjonującego w ramach jednego systemu, nie ma innej Polski nauczycieli, innej rolników itd., Polska jest jedna, nasza. A nie ich, takich synów.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. To już koniec ich działań?

 6. Ja tam uważam, że w sprawie płac to stopnie awansu powinny być zastąpione stopniami zaangażowania w walce o szacunek i godne uposażenie. Nie może być tak, że jedni w pracy się angażują a drudzy nie i tyle samo dostają. Żeby się raz na cztery lata nie ruszyć w sprawie wynagrodzenia do szefa?
  Kiedy teraz będzie okazja? Po wyborach?
  Lenie patentowane, czekają aż im manna z nieba spadnie, cisnąć frajerów.

 7. W moim przypadku bierność wynika z niezgody. Jest o tyle rzeczy, o ktore należałoby walczyć – bezsensowne sprawdziany w szkole podstawowej i egzaminy w gimnazjum, przeludnione klasy, szesciolatki w szkołach, faktyczny koszt elementarza, godziny karciane obowiazkowe tylko dla nauczycieli, a dla uczniów już nie, praca do 67 roku życia – to jest szczyt góry lodowej. To są konkrety. Śmiem twierdzić, że ważniejsze niż te 10%.

 8. @Janusz Z
  Jezus żydem jak najbardziej był, nawet gdy bezapelacyjnie wierzysz w niepokalane poczęcie. Z prostego powodu – bycie żydem dziedziczy się po kądzieli, nie po mieczu jak u nas. Taka odrobina wiedzy którą warto by mieć by się wypowiadać.
  Wycieczki nauczycieli w ramach protestu nawet mi się podobały. Związek zorganizował transport, zapłacił za noclegi i zwiedzane dość drogich atrakcji w Warszawie, więc chętnych było sporo. A że część z nich nawet się nie wybrała na manifestację tylko korzystała z uroków sponsoringu – strata mała, i tak można powiedzieć że 40 tysięcy (czy tam ile się chce) było, bo tyle im biletów kupiliśmy.

 9. To niepokalane poczęcie to było in vitro.
  Jak wiemy w przypadku zapłodnienia pozaustrojowego można zapłodnić dowolnym
  embrionem, nawet niespokrewnionym.
  Dlatego Jezus mógł być biologicznie 100% Aryjczykiem, pewnie miał blond włosy i niebieskie oczy. Obrzezany był co prawda, za okupacji taki Aryjczyk by się nie uchował, ale Chrystus był nasz.
  Tak przy okazji, może jest na sali ksiądz, czy Chrystus był chrześcijaninem? Od pewnego momentu tak, wszak w Jordanie przyjął sakrament, ale był dosyć duży już, a wcześniej? Ateista? Czy Żyd jak mówią uczeni?

 10. @parker, cvv
  Żydzi są różni. Np. jedni zorganizowali „firmę Holocaust”, a inni ją opisali krytycznie … 😉

 11. Nie będę taki – pomogę, nie oczekując na żadne podziękowania, zaświecę kagankiem, niech mają gratis. Podpowiem mianowicie Polityce oraz uciekinierowi Tuskowi, który – jak pamiętamy – porzucił był obywateli RP (a może nie ma już RP, został tylko PR..?) w trakcie kadencji (!) i zwiał do Brukseli dla sakiewki srebrników, notabene wręczanej mu kompletnie za nic, a na pewno za nic ważnego, dla Unii istotnego, choć może o tyle, że pod takim „przywództwem” bolszewicko-faszystowska unijna cosa nostra może spokojnie robić to, czego od niej żąda sanhedryniacki capo di tutti capi, wbrew Europie i światu, nawet w jego obecności, gdyż i tak ich nie zrozumie; w najlepszym razie robi tam Tusk za paprotkę, a i to nie wiadomo, któż bowiem wie, co taka paprotka naprawdę rozumie, a o nim wiemy, że nic, ani be, ani me, no, może kukuryku, natomiast deklaracje typu „I will polish my English” można włożyć między bajki, albowiem żeby coś „polish”, to trzeba mieć co, nie da się polish’ować niczego; owszem, można fantazjując sobie o Izabell Scorupco polish’ować „my name is Tusk, Donald Tusk”, ale niewiele z tego wyniknie, bo przy stole powiedzą jak Dick Cheney: „So what?”.

  Podpowiem, co zrobić, żeby zakończyć nieszczęścia imigrantów uciekających z Libii do pobliskich Włoch, którzy giną w morzu setkami, nie dotarłszy do ich wymarzonej Ziemi Obiecanej. Otóż, moim skromnym zdaniem, należałoby usunąć przyczynę, zamiast w hipokryzji zwalczać skutki, a przyczyna jest taka, że prymitywni barbarzyńcy z korporacji opętanej mesjanistycznym dążeniem do panowania nad światem programowo zdestabilizowali Afrykę Północną, dla realizacji swoich szowinistycznych celów zorganizowali tam „arabską wiosnę”, zbombardowali Bogu ducha winną Libię, Sudan, który podzielili na ten z ropą – ich, i ten bez ropy – biedaków, bombardują z z Ramstein dronami Somalię, teraz Jemen, powołali swoją koszerną bandę terrorystów ISIS, o których mówią, że to „Państwo Islamskie”, ludność doprowadzili do skraju wyczerpania, jak Polaków do wyczerpania nerwowego swoimi złodziejskimi machinacjami, oczywiście poza tymi „którym żyje się lepiej”. OK, już podpowiadam: społeczeństwa obywatelskie Zachodu powinny odsunąć od władzy zbrodniarzy wojennych, może niekoniecznie wszystkich, wystarczy postbolszewicką trojkę: Obamę, Camerona i Hollande’a oraz ich azjatycką centralę w Izraelu, reprezentowaną przez Satanyahoo. Reszta może się nawróci. Gdybym nie był pacyfistą, powiedziałbym, że najprościej pozbyć się ich ich własną bronią – zbombardować, albo rozstrzelać, ale skoro jestem, to nie wierzę w skuteczność przemocy, dlatego proponuję społeczeństwom Zachodu, aby posłużyły się wreszcie rozumem i w drodze prawdziwych wyborów demokratycznych, których dopilnują, a nie takich jak „stolen election w USA”, czy cyrk parawyborczy, jaki urządzili nam ostatnio w Polsce, odwołać zbrodniarzy, a potem sprawiedliwie osądzić w Norymberdze. Wtedy problem zniknie. Nie tylko zresztą z imigrantami, gdyż pełne zaangażowanie Obywateli w proces demokratyczny zagwarantuje zmianę na wszystkich płaszczyznach, odmieni także los polskich nauczycieli, traktowanych przez urzędnicze państwo per noga, delikatni mówiąc.

 12. Wiadomo, rządzą światem, rządzili Nsdap i SS, sami się wymordowali, dla zysku, bo wiadomo, chciwi są. Hitler też był Żydem.

 13. Szorstka lekcja belferbloga: Jak zostać dobrym człowiekiem, a nawet nauczycielem na skalę międzynarodową.
  Dyrektor amerykańskiego FBI jest powszechnie oskarżany w Polsce o niedouczenie.
  Jego słowa o udziale „dobrych ludzi” z Polski w Holocauście zostały uznane w naszym wyedukowanym kraju za wyraz braku edukacji.
  Belferblog zamieszcza belfer, komentuje na nim m.in. ktoś, kto sugeruje że także jest belfrem.
  Obaj belfrzy, a także inni komentatorzy znajdują na tym blogu nie pierwszy raz gościnne pole do edukacji w antysemityźmie.
  Ja bym się bał przyjazdu dyrektora FBI na edukację w polskiej szkole takimi belframi poiksowanej.
  Dyrektor, w przeciwieństwie do polskich odpowiedników, w ramach edukacji mógłby wszcząć śledztwo międzynarodowe i belfrów, dobrych ludzi piszących i kolportujących antysemityzm trochę ponauczać.
  Polakowi przyzwoitemu belferblog, niestety, nie edukację przynosi, ale hańbę.
  Niech pan, panie Chętkowski sobie to (a nie propagandę związkową) na szorstko przemyśli, zanim Pana blog zaciekawi takie czy inne służby edukacyjne, szkolące praktycznie w prawie.

 14. @parker
  Ja rozumiem, że jesteś niedoinformowany chronicznie, ale żeby aż tak … 😉
  „Firma Holocaust” to całkiem współczesny pomysł grupy cwanych Żydów z Ameryki, którzy wpadli na pomysł sięgnięcia po majątek (dokładnie po odszkodowania za niego!)swoich wymordowanych w Europie rodaków, ze którymi ich nic poza narodowością/wyznaniem nie łączy …. 😉 Co opisali zgorszeni inni amerykańscy Żydzi…. 😉
  Podobnie czołowym amerykańsko-izraelskim jastrzębiem prącym do amerykańskiej dominacji na Ziemi za wszelką cenę jest Żyd Paul Wolfowitz, jednocześnie czołowym jego krytykiem (z pozycji pokojowych!) w USA jest też Żyd prof. Noam Chomsky z Harvardu … 😉

 15. Tak, same Żydy, i Mazowiecki i Urban a nawet Michnik, same Żydy.

 16. Passent, Hartman, Szwarcman…

 17. …do rymu się robi.

 18. 10 miliardów zielonych od Ameryki w gwarancjach pożyczkowych. Oczywiście ponad te regularne 3 (?) miliardy rzocznie w pomocy biednym Izraelczykom i 3 (?) pomocy wojskowej rocznie pokojowym Izraelczykom.
  Na co było te 10 miliardów wciskane? Na koszta importu wykształconych Żydów z byłego ZSRR. Bo tam straszszszny antysemityzm podobno szaleje. Wiem bo mi kolega z pracy opowiadał. Daczę i ładę musiał jego tata zostawić. Z tego prześladowania znaczy się.

  Jeszcze raz, bo to szkoła, tu powtarzamy. 10 miliardów amerykański podatnik gwarantował Izraelowi tylko na koszta transportu i osiedlenia radzieckich Żydów. Bo amerykański podatnik jest za te koszta odpowiedzialny, ofkors.
  Ciepła rączką oferował się na ochotnika zapłacić za bileciki lotnicze, za wynajęcie mieszkanka przez pierwszy rok (4000 dolarków w prezencie po przylocie na łebka), za wybudowanie nowych mieszkań (na terenach ukradzionych wiadomo komu) i za wykreowanie nowych miejsc pracy.
  To w Izraelu.

  A w Hameryce zapłacić przesladowanym uchodźcom za mieszkania dla biednych. Dotowane. Za opiekę zdrowotną, także dla ich rodziców. Prześladowani uchodźcy coby nie musieli swoich rodziców w starym kraju zostawiać, rodzin rozdzielać.

  Jeszcze jaśniej, bo w klasie także tepaki sie zdarzają.

  Polska ustami swoich niedorozwiniętych i dlatego niewatpliwie czysto polskich władz ciagle ma trudności ze sprowadzeniem dziesięciu czy stu zesłańców. Czy ich potomków. O sprowadzaniu, dawaniu 4000 dolarów na pierwszy rok, dawaniu mieszkań i pracy – na koszt amerykańskiego podatnika – to tej niedorozwiniętej umysłowo władzy nawet przez czerep nie przechodzi.

  Niedorozwinięte umysłowo, a wiec niewątpliwie czysto polskie społeczeństwo „dyskutuje” nad „szalonymi kosztami i trudnościami” sprowadzenia pieciu osób na krzyż. Bohatersko pomaga setce. Czy dwu setkom.

  Moja matka w bogatej Polsce została, bo nie była prześladowana. Mnie nikt pieniedzy na pokrycie jej ubezpieczeń federalnych w ręce nie wciskał. Pytał się tylko czy przepracowała w USA 40 kwartałów. Tak? To dostanie ubezpieczenie. Nie? To pan płaci, chyba pan wie? Jest obywatelką? Nie? To dlaczego pan zadaje głupie pytania?
  Babacia Aleksa z Charkowa razem z dziadziusiem podreptali do jednego z lepszych na świecie szpitali. Bo im zastrzykało.
  W parę tygodni po przyjeździe podreptali.

  Trzeba mieć kiepełe. Wtedy w każdym kraju na świecie sobie człowiek poradzi.

 19. A w słabowitej na umyśle Polsce i Polonii podniecają się jakimś piardnięciem jakiegoś urzędasa. Jeszcze rakietki patriotki sobie kupiom. Ef szesnastki sobie kupili, do nich też dokupili rakietki.

  Tylko w całej tej umysłowo słabowitej nie ma nikogo, kto by miał dostęp do softa strującego całym tym złomem. Umiał przetestować scalaki, które w nim siedzą.
  Ty polaczek tylko małpę karm trzy razy dziennie i niczego nie dotykaj. Śmieli się tak polaczki z ruskich w kosmosie. Teraz sami zredukowani do roli podającego banany.

  Dyskutują o edukacji. To dopiero są jaja!

 20. @parker
  Co do Mazowieckiego – nie wiem i mnie to nie obchodzi, ale on sam(!) się wystarał o biskupi glejt, że on katolik od wieków … 😉
  Co do Michnika i Urbana(całkiem skądinąd inteligentnych ludzi!), to oni sami o swoim pochodzeniu głośno mówią. Jedni ich cenią, inni mniej, ale po co ty ich wymieniasz … ???

 21. @Gospodarz
  Jak już się Broniarzowi zebrało na rozliczanie, to może i jego rozliczyć z lat kooperacji z MEN pań Hall&Krajewskiej i Szumilas&Berdzik oraz prywatnych lukratywnych kontrakcików z tym związanych w rodzaju filmiku propagandowego, w którym, razem z Hall m.in. zachwalają jak mogą „reformę” Handkego … 😉

 22. Ubawiły mnie wczoraj radiowe wypowiedzi gimnazjalistów, po egzaminie z historii. Że dobrze, iż tematy były ze starożytności oraz średniowiecza, bo kolejnych epok raczej nie zdążyli przerobić! Zdarza się, ale co z wpajaniem młodym pokoleniom wartości, powstań, AK, żołnierzy wyklętych (kto wymyśla te idiotyczne nazwy?). Coraz więcej młodych ludzi
  kończy edukację na poziomie gimnazjum. Będą ostro niedouczonymi?

css.php