Rosną ceny korepetycji

Zmiana formuły matury ustnej z języka polskiego wywołała panikę wśród licealistów. Efektem tego jest wzrost popytu na korepetycje. Poloniści dawno nie przeżywali takiego zainteresowania. Przy okazji rosną też ceny za godzinę.

Od 2015 roku maturzyści będą odpowiadać na pytania wylosowane podczas egzaminu. Koniec z wygłaszaniem prezentacji przygotowanej w domu i wyuczonej na pamięć. Teraz trzeba będzie wykazać się wiedzą o literaturze, języku i Bóg wie, czym jeszcze. A z wiedzą jest bardzo krucho jak Polska długa i szeroka. Większość uczniów ma bowiem wiedzę tak małą, że nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania egzaminatorów. Młodzież dobrze wie, że nic nie wie, dlatego szuka pomocy na korepetycjach.

Wydawało się, że złote czasy dla polonistów przeminęły bezpowrotnie. Zmiany w egzaminie maturalnym dały nadzieję, że jeszcze może być dobrze. Na razie z pewną nieśmiałością i sporym zdziwieniem poloniści odbierają telefony od potencjalnych klientów. Chętnych jest coraz więcej, więc należy się spodziewać sporych podwyżek korepetycji. Zapowiada się, że w tym roku będziemy urobieni po pachy i szczęśliwi – Fortuna nareszcie sypie groszem.